Що потрібно для будівництва парника?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.75 (2 Голосів)
будівництво парникаПарники мають велику цінність в регіонах з коротким світловим днем, і заморозками в червні і серпні. Вони допомагають більш ранньому визріванню овочів. Можна сказати, що парник - це мінітеплиця. Існує стільки видів парників, скільки дозволяє придумати фантазія захопленого городника. Однак безумовно необхідно враховувати і розмір ділянки , і вид овочів, для яких готується цей парник. 

Найпростішим і найбільш легким є пристінний. Виготовляються всього дві бічних і одна передня стінка. Четвертою служить сторона будинку або якоїсь іншої будівлі. Встановлюється такий парник на південній стороні. В залежності від того, що буде висаджуватися, визначаються його розміри і висота. Будівельним матеріалом може служити все: дошки, стара шафа, шифер. Бічні стінки виготовляються так, щоб передні стояки були нижче примикаючих до основної будови на 40-50 см.

Для укриття від нічної прохолоди робиться полог з поліетиленової плівки , закріплений з двох сторін рейками. У міру прогріву повітря він скручується в скатку вгору і дає доступ сонячному теплу. Для запобігання псуванню стіни будинку (задньої стінки парника) з руберойду робиться ізоляція. У такому парнику в першу чергу можна посадити редиску - у неї короткий цикл дозрівання. Після цього висаджується салат, селера, петрушка та інша зелень.
Існують також так звані «тунельні» парники. Вони прості у виготовленні. Виривається котлован: 50-60 см глибиною, 1-1,2 метра шириною, довжина - на ваш розсуд. По периметру робиться цегляний каркас в 1/2 довжини цегли, у висоту 4-5 штук. У цю споруду закладається шар соломи, сухе листя, гумус, тирса в декілька рядів у упереміж з гноєм. Після початку біохімічного процесу засипається верхній шар родючої землі. По кутах і довжині каркаса в цеглі свердляться отвори у відповідності з діаметром пластикових або металевих дуг, які слугуватимуть опорою укривного матеріалу . Зручно для посадок редики, зелені, огірків.

Але на своїй ділянці я зробив високий парник з великим утепленням під огірки . Для цього парника каркас виготовляється з дерев'яних дощок: довжина - 3-4 метри, ширина - 1,5 метра, висота - 100-110 см. У нього вкладається свіжий гній рядами в переміжку з компостом, соломою і сухою травою. У верхньому шарі викопуються лунки діаметром 60 і глибиною до 30 сантиметрів. Після цього грядка проливається гарячою водою, щоб гній почав «горіти», і накривається поліетиленовою плівкою. Коли гній «загориться», лунки заповнюються родючою землею, висаджується розсаду огірків - від двох до трьох рослин. В залежності від регіону, це можна робити з середини квітня. У прохолодну погоду і вночі парник вкривається скляними рамами (можна і поліетиленовою плівкою). Тепло від гною дозволяє зберегти посадки огірків під час заморозків, які  часто бувають в кінці травня і початку червня. Але що особливо важливо, так це стежити за вологістю грунту, щоб коріння рослин не підсихали. Інакше вся праця може піти нанівець. Якщо потрібно постійно підливати грунт, то може допомогти циркуляционный насос цена, який можна придбати на сайті http://www.agsk.ru.

На наступний рік землю потрібно буде поміняти, а використану пустити як перегній для поліпшення грунту під інші насадження. На дачній ділянці завжди знайдеться робота для всієї родини. Вона не буває легкою. Але коли бачиш восени урожай, від всієї цієї краси серце радіє. А взимку смакоту і наливки домашні до святкового столу ніколи зайвими не бувають. Чесне слово, все з'їдається.

Читайте також в рубриці «Як зробити»

Як з'єднувати крокви між собою

Як з'єднувати крокви між собою

Крокви з'єднувати дуже просто, якщо мова йде про дерев'яний брусі....

Як дешево побудувати будинок

Як дешево побудувати будинок

Кожен господар, який вирішив побудувати будинок, стикається з низкою непростих...

Французский натяжной потолок с фотопечатью и подсветкой в Одессе от Деми-Луне с отзывами

Французский натяжной потолок с фотопечатью и подсветкой в Одессе от…

Выбирая отделку для квартиры, дома или офиса, каждый человек старается...

Як зробити стрілки на брюках

Як зробити стрілки на брюках

Обговоримо наглаженные стрілки. Зробити їх загалом не складно, але потрібно...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як навчитися вишивати хрестиком

Як навчитися вишивати хрестиком

Серед усіх видів вишивки техніка...

Як зробити новорічні прикраси та…

Як зробити новорічні прикраси та іграшки на ялинку своїми руками

Кожна новорічна іграшка - це...

Як варити мило в домашніх умовах…

Як варити мило в домашніх умовах: рецепти і відео урок

Для того, щоб зробити мило...

10 способів як зробити селфі

10 способів як зробити селфі

Хайлайтер, фільтр, дистанційне керування, кращий...

Як зробити водяну баню?

Як зробити водяну баню?

Водяна баня (не турецька) -...

Як зробити ремонт квартири в нов…

Як зробити ремонт квартири в новобудові?

Якщо ви стали щасливим власником...

Як зробити ремонт маленької кухн…

Як зробити ремонт маленької кухні?

Як зробити ремонт маленької кухні...

Як зробити шорти своїми руками

Як зробити шорти своїми руками

"Легким рухом руки брюки перетворюються...

Як гладити (прасувати) чоловічі …

Як гладити (прасувати) чоловічі сорочки?

Чоловік зовсім не зобов'язаний все...