Як правильно утеплити будинок, обшитий сайдингом?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
утеплити будинокКліматичні умови в нашій країні мають яскраво виражені чотири пори року. У холодний сезон житлові будинки потрібно опалювати. Щоб скоротити витрати на їх опалення, фасади будинків утеплюють. У будь-якому проекті заміського будинку або дачі, які призначені для постійного проживання, існує відповідний розділ.  Розрахунки з утеплення роблять індивідуально, залежно від кліматичних умов, товщини матеріалу, з якого зроблені зовнішні стіни.

Розповімо, як правильно утеплити будинок під сайдингом своїми руками. Як зазвичай утеплюють заміські будинки? Існують різні способи, але принцип тут один - несуча стіна, шар утеплювача і зовнішня обробка. Розглянемо особливості укладання утеплювача під сайдинг для брусових, шлакоблочних і цегляних фасадів. Роботу цю цілком можна виконати самостійно.

Як утеплити будинок під облицювання сайдингом?
Наведемо приклад укладання утеплювача на дерев'яну обрешітку. Для цього вам знадобляться дерев'яний брус різного перетину, утеплювач, рулетка, ножівка, шуруповерт, саморізи, рівень, висок, а також драбина.

Чим краще утеплити фасад заміського будинку, обшитого сайдингом?
Вибір матеріалу на будівельних ринках різний. Це можуть бути плити мінеральної вати, пінополістирол, скловолокно, базальтові мати тощо. У кожного з них є свої переваги і недоліки. Головна вимога до утеплювача - екологічна безпека і здатність перешкоджати теплообміну між внутрішніми і зовнішніми повітряними середовищами.

З чого почати укладання утеплювача?
Спочатку на стіні будинку розмічають положення бруса для горизонтальної обрешітки. Його правильний крок повинен бути рівний ширині мата утеплювача, але не більше 50 см або навіть трохи менше, а перетин бруса таке ж, як товщина матів. Брус кріпиться до фасаду будинку дюбелями або саморізами, в залежності від матеріалу стін. При цьому слід обов'язково контролювати його положення рівнем і схилом. Якщо площина обрешітки буде нерівною, то монтаж сайдінга, завершальний укладання утеплювача, буде неякісний. В отриману обрешітку укладають мати утеплювача, так, щоб вони щільно прилягали до стіни і бруска, і кріплять їх тарілчастими дюбелями-грибками. Таку технологію укладання утеплювача називають сухою. Якщо в якості утеплювача використовується мінеральна вата , то правильно буде захистити її від вологи дифузійною мембраною. Завдяки спеціальній перфорації така мембрана не дає волозі проникати ззовні в утеплювач і в той же час пропускає назовні пар, який утворюється за рахунок різниці температури в будинку і на вулиці. Якщо цього не робити, то утеплювач буде відволожуватися і втрачати свої захисні властивості. Мембрана являє собою перфоровану плівку, кріпити яку до поверхні стін, покритих утеплювачем, найзручніше будівельним степлером. Стики мембрани проклеюються призначеної для цього бутиловою стрічкою. Утеплювачі з скловолокна і пінополістиролу не потребують захисту від вологи і не вимагають обов'язкової укладання захисної плівки.

На що треба звернути увагу при укладанні утеплювача під сайдинг.

• Не зберігайте утеплювальні плити під відкритим небом. Намокнувши, вони різко втрачають свої теплоізоляційні властивості.
• Якщо зробити крок обрешітки на 10-15 мм менше ширини матів утеплювача, то тоді їх можна ставити впритул, без додаткового кріплення.
• Працюючи з утеплювачем, обов'язково використовуйте засоби індивідуального захисту - окуляри, рукавиці і респіратор. Після того як утеплювач покладений, потрібно забезпечити повітряний зазор між ним і сайдингом - створити так званий вентильований фасад. Якщо його не буде, то дошки решетування намокнуть і почнуть гнити.
Для створення повітряного зазору на горизонтальну обрешітку кріпляться бруски вертикальної обрешітки з таким розрахунком, щоб зазор після монтажу сайдинга був не менше 50 мм.
Ось тепер утеплювальний «пиріг» фасаду повністю готовий і можна приступати до монтажу сайдинга...


Читайте також в рубриці «Як зробити»

10 способів як зробити селфі

10 способів як зробити селфі

Хайлайтер, фільтр, дистанційне керування, кращий друг і ще шість «правил...

Міняємо електропроводку в будинку

Міняємо електропроводку в будинку

Останнім часом багато хто все частіше стикається з проблемами, які...

Як зробити новорічні прикраси та іграшки на ялинку своїми руками

Як зробити новорічні прикраси та іграшки на ялинку своїми руками

Кожна новорічна іграшка - це частинка магії та чарів, в...

Як гладити (прасувати) чоловічі сорочки?

Як гладити (прасувати) чоловічі сорочки?

Чоловік зовсім не зобов'язаний все вміти. Навіть якщо руки у...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як навчитися вишивати хрестиком

Як навчитися вишивати хрестиком

Серед усіх видів вишивки техніка...

Як зробити новорічні прикраси та…

Як зробити новорічні прикраси та іграшки на ялинку своїми руками

Кожна новорічна іграшка - це...

Як варити мило в домашніх умовах…

Як варити мило в домашніх умовах: рецепти і відео урок

Для того, щоб зробити мило...

10 способів як зробити селфі

10 способів як зробити селфі

Хайлайтер, фільтр, дистанційне керування, кращий...

Як зробити водяну баню?

Як зробити водяну баню?

Водяна баня (не турецька) -...

Як зробити ремонт квартири в нов…

Як зробити ремонт квартири в новобудові?

Якщо ви стали щасливим власником...

Як зробити ремонт маленької кухн…

Як зробити ремонт маленької кухні?

Як зробити ремонт маленької кухні...

Як зробити шорти своїми руками

Як зробити шорти своїми руками

"Легким рухом руки брюки перетворюються...

Як гладити (прасувати) чоловічі …

Як гладити (прасувати) чоловічі сорочки?

Чоловік зовсім не зобов'язаний все...