Як вибрати болгарку?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Як вибрати болгарку?Одним з найбільш широко поширених електричних інструментів в побутовому і професійному використанні є болгарка (КШМ - кутова шліфувальна машина). Історія походження народного прізвиська цього інструменту пов'язана з болгарським заводом Sparky, на якому в радянські часи налагодили випуск КШМ під торговою маркою Eltos. 

Так як шліфувальна машина була болгарською, то, відповідно, вона стала «болгаркою». Призначенням кутової шліфувальної машини, як видно з назви, є шліфування, очищення та полірування поверхонь, але популярність болгарці принесла можливість кріплення до неї відрізних дисків для різання практично всіх матеріалів (камінь, цегла, сталь, і т.д.).

Основною характеристикою сучасного вибору болгарки є розмір відрізного диска, який коливається в межах від 115,00 мм до 230,00 мм. Існують болгарки з дисками більшого діаметру, проте цей інструмент є вузькоспеціалізованим і у вільному продажу практично не зустрічається. Залежно від величини відрізного диска всі болгарки можна розділити на 3 класи, а саме: малі, середні і великі. Кожен з класів має свої особливості вибору характеристик. Загальними критеріями вибору для всіх класів є ціна болгарки і фірма виробник. Залежно від частоти використання всі болгарки діляться на побутові і професійні. Деякі виробники, наприклад Bosch, мають у своєму асортименті лінійки як професійних, так і побутових кутових шліфувальних машин, вартість яких відповідно відрізняється. Також ціна будь-якої шліфувальної машини залежить від функціональних можливостей і конструктивних особливостей конкретної моделі.
Малі болгарки. Малими шліфмашинами вважаються кутові шліфувальні машини з величиною відрізного диска в 115,00 мм і 125,00 мм. Малі шліфувальні машини мають, на відміну від інших, можливість використання однією рукою і діляться на одноручні і дворучні. Одноручні болгарки мають полегшену конструкцію і займають 80% від загального обсягу продажів малих болгарок. Сучасні одноручні шліфувальні машини мають кілька особливостей, на які необхідно звернути увагу при покупці:
  • Наявність захисного механізму від провертання кожуха.
  • Місце знаходження вимикача на боці або задній поверхні. Бічне розташування вимикача буде зручно правші, а на задній поверхні - лівші.
  • Вага. Зазвичай вага становить від 1,40 до 2,50 кг і залежить від потужності двигуна, яка коливається від 650 до 1500 Вт Для більшості робіт будуть підходити шліфувальні машини з потужністю 750-900 Вт і вагою від 1,60 до 2,00 кг. Варто відзначити, що для деяких робіт вага або потужність може виявитися вирішальним фактором, тому лінійка асортименту дозволяє підібрати необхідну шлифмашину.
  • Наявність плавного пуску і регулювання обертів. Якщо ви купуєте інструмент для широкого спектру використання, то не варто економити 10-20 доларів. Дані функції дозволять вам максимально комфортно користуватися шліфмашиною.
Середні болгарки. Середніми болгарками вважаються кутові шліфувальні машини з величиною відрізного диска в 150,00 мм і 180,00 мм. Така величина відрізних дисків і, відповідно, болгарок не отримала широкого розповсюдження, проте в домашніх умовах середня шліфмашина є найбільш універсальним інструментом. Перевагою середніх болгарок є найбільш універсальне використання, а саме достатня глибина прорізу (на 25 або 55 мм більше ніж у малих болгарок), знижена вага і розміри в порівнянні з великими шліфмашинами. Якщо у вас обмежене місце для зберігання інструменту, або ви не вважаєте за необхідне купувати дві шліфмашини, то оптимальним варіантом буде покупка середньої болгарки з діаметром відрізного кола 150,00 мм або 180,00 мм.

Великі болгарки. Великими шліфмашинами вважаються кутові шліфувальні машини з величиною відрізного диска в 230,00 мм. Основними характеристиками, якими має володіти шліфмашина з 230 диском, є надійність і безпека. Надійність шліфувальної машини полягає у використанні якісних матеріалів, а також конструктивних особливостей. Для з'ясування особливостей надійності великої шліфувальної машини слід звернути увагу на:
  • захист електродеталей (якоря, двигуна) від частинок оброблюваного матеріалу та пилу;
  • надійність редуктора і підшипників;
  • наявність плавного пуску (обмежувача пускового струму);
  • наявність захисних механізмів від провертання кожуха і ненавмисного пуску;
Важливою характеристикою при покупці шліфувальної машини є її галасливість. Дешеві моделі можуть працювати шумно. Підвищений шум в новій болгарці зазвичай не є ознакою поломки або існування дефекту, але швидше за все, буде викликати підвищене роздратування при її використанні. Окремо варто відзначити акумуляторні шліфувальні машини, які з появою високоємкостних акумуляторів стали складати гідну конкуренцію мережевим аналогам. Акумуляторні шліфувальні машини мають високу портативність використання і можуть з успіхом використовуватися в будівництві, наприклад, при облаштуванні даху, або в польових умовах без доступу електрики.

Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Як вибрати унітаз?

Як вибрати унітаз?

Облаштовуючи квартиру по своєму смаку, не слід забувати про таке...

Як вибрати гаманець? Основні вимоги

Як вибрати гаманець? Основні вимоги

Гаманець - це аксесуар, який просто зобов'язаний бути одночасно стильним...

Вибір холодильника. На що звернути увагу

Вибір холодильника. На що звернути увагу

Багато хто вважає, що в покупці холодильника немає нічого складного,...

Як правильно вибрати вішалку для одягу

Як правильно вибрати вішалку для одягу

З розпадом СРСР і переходом до капіталізму в нашу країну...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Як вибрати сендвіч панелі для бу…

Як вибрати сендвіч панелі для будівництва

Сендвіч панелі є універсальним продуктом,...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Як вибрати масажний стіл?

Як вибрати масажний стіл?

Для тих, хто вирішив займатися...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо газову плиту для дому

Вибираємо газову плиту для дому

При будівництві нових будинків в...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Варильна панель як ідеальна альт…

Варильна панель як ідеальна альтернатива газовій плиті

І якщо ще кілька десятиліть...