Як вибрати фарборозпилювач (фарбопульт)?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.00 (6 Голосів)

 

Як вибрати фарборозпилювач (фарбопульт)?Про яскраве життя мріє більшість. І тому, хто робить виразний ремонт (у тому числі і з цікавими креативно пофарбованими стінами) або сміливе забарвлення авто, цю мрію вдається ефектно і творчо втілити в життя. Але для цього доводиться купити фарборозпилювач. Адже саме фарборозпилювач дозволяє забути про валики, пензлики і оптимізувати (за допомогою механізації, а іноді й автоматизації) процедуру фарбування.

Але як же вибрати фарборозпилювач? Адже інструмент цей досить специфічний, а в продажу існує безліч моделей. Їх конструкція, вартість досить кардинально відрізняються, а нікому не хочеться робити нефункціональну і неергономічную покупку.

Розташування ємності для фарби

Одним з характерних нюансів конструкцій різних фарборозпилювачів є «прописка» ємності (бачка) для фарби.

Якщо ємність знаходиться зверху, то фарба надходить до сопла методом стікання, а в разі нижнього розташування ємності, головною діючою силою виступає розрядження, для виникнення якого необхідний струмінь стисненого повітря.

Розпилювачі з бачком, розташованим зверху вважаються найбільш універсальними: вони дозволяють працювати з фарбою абсолютно різного типу, тоді як їх «колеги» з нижнім бачком зручні тільки для роботи з в'язкою фарбою.

А всі ми знаємо, що в'язкість фарби прив'язана до багатьох факторів - до її виду, і до температури. Тому якщо ви підлаштовуєте свій фарборозпилювач під в'язкість фарби, то справа ця не проста, та й не раціональна.

Хоча, безумовно, якщо дуже уважно підібрати діаметр сопла, дану проблему іноді вдається вирішити з найменшими втратами.

Ручні, пневматичні та електричні фарбопульти

Відрізняються фарбопульти за типом управління.

Найпростіші фарборозпилювачі, безумовно, ручні. Вони працюють за рахунок ручного приводу. «Балом» тут правлять насос (він і засмоктує фарбу), а також всмоктувальний рукав.

Якщо ви ще не є професіоналом, але вважаєте що косметичний ремонт потрібно робити тільки самостійно, то такий краскопульт для вас цілком прийнятний. Правда, не перевищує по продуктивності 200 кв.м / год, він мало годиться для глобальних робіт. Але елементарну фарбу, лаки він допоможе нанести сумлінно і акуратно. Також такий фарбопульт в господарстві може допомогти для розпилення засобів дезинфекції.

Що ж до пневматичних розпилювачів, то їх головні елементи - це поршні й клапани. При цьому сучасні пневматичні фарборозпилювачі бувають низького тиску, високого тиску і комбіновані.

Розпилювачі високого тиску (аерографи) дуже функціональні. З ними без проблем виконати навіть інтенсивну роботу. Але такі розпилювачі дуже неекономно витрачають фарбу.

Розпилювачі ж низького тиску, навпаки, вважаються «економістами». Адже фарбу вони використовують строго цілеспрямовано. Фарба при цьому витрачається дійсно ощадливо. Але все-таки, якщо потрібно пофарбувати досить велику поверхню, з таким розпилювачем процес фарбування буде здійснюватися повільно і буде втомлювати.

Але потрібно згадати і про третій тип розпилювачів - комбінований. Він дозволяє поєднувати кращі якості розпилювачів як з низьким, так і з високим тиском. При цьому працювати можна досить в глобальних масштабах і з мінімальними втратами барвника. Правда, такий фарборозпилювач, звичайно, коштує досить дорого. Але ж всі ми пам'ятаємо приказку «Скупий платить двічі ...». Але ж, якщо ми вибираємо інший варіант, то найчастіше ми дійсно змушені переплачувати або за фарбу (так як вона витрачається в холосту) або витрачати свій час, а афоризм-аксіому «Час-гроші» ще ніхто не відміняв.

Що ж стосується електрофарборозпилювачів, то їх головні елементи - спеціальна діафрагма і шатунний механізм.

Працюють вони від звичайної розетки. Існують фарборозпилювачі, двигуни в яких винесені безпосередньо на котушку (це зручно для великогабаритних моделей, орієнтованих на забарвлення великих площ) або на рукоятку (кращий варіант для компактних фарбопультів).

При цьому саме електричні фарбопульти можуть похвалитися найширшим діапазоном в таких параметрах як споживана потужність, продуктивність, а також енергія розпилення.


Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Як вибрати торт на замовлення, поради кондитерів

Як вибрати торт на замовлення, поради кондитерів

Торти на замовлення - це простий і ефективний спосіб здивувати...

Вибираємо мийку високого тиску

Вибираємо мийку високого тиску

За допомогою мийки високого тиску можна відмити не тільки автомобіль,...

Вибираємо плитку для підлоги

Вибираємо плитку для підлоги

Дуже часто оформлення підлоги в приміщенні здійснюється за допомогою плитки....

Вибираємо дверний замок

Вибираємо дверний замок

Буде чудово, якщо в дверях з самого початку будуть встановлені...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Як вибрати сендвіч панелі для бу…

Як вибрати сендвіч панелі для будівництва

Сендвіч панелі є універсальним продуктом,...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Як вибрати масажний стіл?

Як вибрати масажний стіл?

Для тих, хто вирішив займатися...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо газову плиту для дому

Вибираємо газову плиту для дому

При будівництві нових будинків в...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Варильна панель як ідеальна альт…

Варильна панель як ідеальна альтернатива газовій плиті

І якщо ще кілька десятиліть...