Як вибрати дитяче автокрісло?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Як вибрати дитяче автокрісло?Переконувати батьків в тому, що для забезпечення безпеки дитини в автомобілі його необхідно перевозити в дитячому автокріслі, сьогодні вже не потрібно. Але покупці стикаються з вибором з величезної кількості марок і моделей дитячих утримуючих пристроїв, які значно розрізняються за зовнішнім виглядом і за ціною. Заплутатися при такій різноманітності легко, тому спробуємо розібратися в деталях.

Класифікація дитячих автокрісел

Відомо, що залежно від ваги і віку дитини дитячі автокрісла діляться на групи, причому більш важливе значення при підборі групи має вага, а не вік. В даний час існують наступні вагові групи автокрісел:

автолюльки - 0 до 9 кг і 0 + до 13 кг;
крісла групи 0-1 (до 18 кг);
крісла групи 1 (від 9 до 18 кг);
крісла групи 1-2 (від 9 до 22 кг);

крісла групи 1-2-3 (від 9 до 36 кг);
крісла групи 2-3 (від 15 до 36 кг);
бустери групи 3 від 22 до 36 кг;

Чим більш універсальна група, тобто чим більший ваговий діапазон вона охоплює, тим з більшою кількістю компромісів доведеться миритися. За рівнем безпеки і комфорту, за рідкісним винятком, вузькоспеціалізоване дитяче автокрісло також буде перевершувати будь-яке універсальне.

Автолюльки групи 0 і 0 +

Автолюльки слід вибирати для дитини з народження. Вони розрізняються габаритами: легкі, але з меншим внутрішнім об'ємом люльки групи 0 прослужать до 9 кг або орієнтовно до 9 місяців. У повнорозмірні ж моделі групи 0 + малюк буде міститися до 13 кг або до 1-1,5 років. При цьому в невеликих колисках вагою до 3 кг дійсно досить легко переносити дитини. Якщо ж переноска дитини в автолюльки не планується, краще вибирати повнорозмірні моделі, вага яких буває 4-6 кг, оскільки разом з дитиною переносити такий виріб уже буде важко.

Автокрісла групи 0-1

Якщо вага чада 6-8 кг, варто замислитися про придбання дитячого автокрісла універсальної групи 0-1. Адже з люльки малюк майже виріс, та й м'язи його вже досить зміцніли, щоб їздити в кріслі, але до групи 1 при цьому він ще не доріс. Моделі групи 0-1 можуть встановлюватися як проти ходу руху до досягнення ваги 10-13 кг, так і по ходу аж до 18 кг. Вони мають багатоступеневе регулювання нахилу всієї чаші автокрісла. При установці проти ходу руху малюк у них знаходиться в положенні напівлежачи, що відповідає максимальній безпеці. По ходу руху максимальний нахил вже використовувати не рекомендується, дитина повинна перебувати в положенні напівсидячи.

Автокрісла групи 1

При вазі 9-12 кг з точки зору безпеки краще купувати автокрісло групи 1. Дитина ще недостатньо зміцніла, тому в універсальній групі 1-2-3 з менш зручним положенням нахилу їздити йому буде некомфортно. Хоча автомобільні сидіння групи 1 встановлюються вже тільки по ходу руху, у них ще передбачені досить широкі можливості по організації нахилу всієї чаші. Та й цільний корпус з точки зору безпеки більш надійний, ніж розділений на спинку і сидіння. На відміну від групи 0-1 у даної категорії автокрісел зазвичай передбачений більший внутрішній об'єм.

Автокрісла групи 1-2-3

А от при вазі 13-15 кг раціональніше розглядати універсальну групу 1-2-3. М'язи дитини вже досить зміцніли, з автосидінь першої групи він незабаром виросте, а до групи 2-3 без внутрішніх ременів він ще не доріс. Універсальні дитячі автокрісла є трансформерами. До 15-18 кг дитина в них утримується внутрішніми ременями або столиком безпеки, а саме крісло - штатними автомобільними (інноваційною системою кріплення Isofix трансформери зазвичай не комплектуються). Після зазначеної ваги внутрішні ремені демонтуються і дитина разом з автокріслом утримується штатними ременями, тобто крісло, по суті, трансформується в групу 2-3. Після 24 кг у випадку, якщо дитина вже не вміщається в плечах, спинку автокрісла зазвичай можна демонтувати. Залишиться одне сидіння, тобто пристрій трансформувався в бустер групи 3.

Прибирати спинку автомобільного крісла необхідно в крайньому випадку, оскільки вона забезпечує бічний захист, а підголовник підтримує голову дитини під час відпочинку. Без нього дитина уві сні буде «висіти» на ременях з опущеною на груди або на бік головкою, зручності в такому становищі, повірте, мало.

Автокрісла групи 2-3

Починаючи з 15-18 кг використовуються автомобільні сидіння групи 2-3. Як було сказано вище, вони відрізняються від універсальної групи 1-2-3 відсутністю внутрішніх ременів, які не розраховані на утримання підлітка вагою більше 18 кг. Тому дитина разом із кріслом утримується штатними ременями автомобіля. Призначення дитячого автокрісла в цьому випадку полягає в тому, щоб підняти досить міцну, але ще не готову до штатних автомобільних ременів дитину, а також забезпечити їй боковий захист і підтримку голови під час сну.

Якщо у автокрісла передбачена система кріплення Isofix, а в автомобілі є відповідні скоби між спинкою і сидінням, то крісло саме по собі може кріпиться до цих скобах. Така фіксація має дві переваги. По-перше, без дитини не треба додатково закріплювати автокрісло штатними ременями, воно і так міцно зафіксовано. По-друге, при фронтальних ударах і різкому гальмуванні крісло не буде за інерцією тиснути ззаду на дитину своєю багаторазовою вагою.

Відмінність дорогих автокрісел від дешевих

Істотні відмінності в ціні між автокріслами однієї групи пояснюються кількома факторами:

Функціональність і кількість опцій. Наприклад, наявність Isofix, можливість регулювати не тільки висоту підголівника, а й ширину бічного захисту, глибину сидіння, спосіб зміни нахилу і т.д.

Матеріали конструкції і зовнішнього покриття

Природний вигляд у дитячого автокрісла Recaro, що виглядає так престижно через оббивки з мікрофібри або замшу. Крім того, корпус дитячого сидіння може складатися просто з пластику, на який натягнута оббивка (причому якість пластика теж має значення), а може бути забезпечений міцним алюмінієвим каркасом, вставками з демпфуючих матеріалів, що поглинають енергію удару і не залишають синяків, амортизуючою сіткою в сидінні і т.д.

Результати краш-тестів

Процедура тестування досить дорога, дозволити собі брати участь в краш-тестах всесвітньо визнаних організацій можуть далеко не всі фірми-виробники. При цьому хороші оцінки таких незалежних експертних клубів, як ADAC, для багатьох покупців є визначальним критерієм. Зрозуміло, що при отриманні гідних оцінок виробники автокрісел не забудуть скористатися цим.

Популярність бренду

Серед виробників дитячих автокрісел безумовними лідерами є німецькі компанії Romer, Recaro і Kiddy. Крім престижності і статусності бренди такого рівня дозволяють нам не сумніватися в якості і максимальної безпеки виробів, за які виробник несе відповідальність своєю репутацією.


Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Як вибрати дитяче автокрісло?

Як вибрати дитяче автокрісло?

Переконувати батьків в тому, що для забезпечення безпеки дитини в...

Фены для волос Philips – стильные укладки, удобное использование и надежность работы

Фены для волос Philips – стильные укладки, удобное использование и…

Компания Philips – один из ведущих производителей фенов и других...

Як вибрати енергозберігаючу лампочку...

Як вибрати енергозберігаючу лампочку...

Лампам розжарювання уряд нашої країни оголосив бій: курс на інновації...

Як правильно вибрати ковдру...

Як правильно вибрати ковдру...

У холодну зиму ми замислюємося про придбання хорошої ковдри, адже...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Як вибрати сендвіч панелі для бу…

Як вибрати сендвіч панелі для будівництва

Сендвіч панелі є універсальним продуктом,...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Як вибрати масажний стіл?

Як вибрати масажний стіл?

Для тих, хто вирішив займатися...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо газову плиту для дому

Вибираємо газову плиту для дому

При будівництві нових будинків в...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Варильна панель як ідеальна альт…

Варильна панель як ідеальна альтернатива газовій плиті

І якщо ще кілька десятиліть...