10 порад, як вибрати молочну продукцію

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Як вибрати молочну продукціюТе, що молоко і молочні продукти корисні для здоров'я, відомо з дитинства, але не всі знають, на що потрібно звертати увагу при їх купівлі.

1. Як рекомендує DMZ, перше, на що звертаємо увагу при покупці молочної продукції, - дата виготовлення і термін придатності. Чим довший термін придатності, тим менше в продукті корисного і більше штучних добавок. Для молока оптимальний термін придатності: 3 - 5 днів, кефіру: 5 - 7 днів, сметани: до 10 днів, сиру: до п'яти днів.

2. Наступне, на що потрібно звернути свій погляд, - склад. У ньому все інгредієнти вказані в порядку зменшення. Так, якщо в складі йогурту в першу чергу виробник вказав молоко, то його і міститься найбільше в продукті. Виробник зобов'язаний писати на етикетці повну інформацію про продукт: жирність, натуральність і т. д. Якщо ж інформація на етикетці не зовсім повна, потрібно подумати, чи варто купувати такий продукт.

3. Багато чого може сказати і упаковка. Пам'ятайте, що молоко в магазинах має продаватися в герметичних упаковках. Не рекомендується купувати продукти в роздутих або пошкоджених упаковках. Ніколи не беріть прострочене або близьке до цього молоко навіть за умови 50-відсоткової знижки. Молочне отруєння є одним з найтяжчих захворювань. Так, молоко в поліетиленових пакетах краще використовувати протягом доби після відкриття; тому як термін його зберігання невеликий, воно швидко кисне. Якщо ж молоко деякий час буде стояти в холодильнику, то краще віддавати перевагу картонній упаковці тетрапак. Таке молоко зберігається трохи довше, ніж молоко з поліетиленового пакета. Краще не купувати молоко в прозорих пляшках, оскільки світло призводить до часткового руйнування молочних білків і окисленню жирів і вітамінів. Небажаний для молока і тривалий контакт з пластикомими пляшками.

4. Звертаємо увагу на температуру в вітрині. Перш ніж взяти упаковку того ж молока з охолоджувальної вітрини, зверніть увагу на датчики, які показують, яка температура в цій вітрині. Вона повинна бути від двох до шести градусів, не вище і не нижче. Якщо у вітрині буде холодніше, молоко замерзне, а після відтавання будуть зіпсовані його якісні параметри; якщо ж температура вище, то цілком можливо, що молоко виявиться зіпсованим. 

5. Масло неодмінно має бути здійснене за ДСТУ. Якщо бачите на етикетці ДСТУ, значить, вміст порадує вас знайомим з дитинства смаком. У зворотному випадку це вже не масло, а спред. Справжнє вершкове масло не містить рослинних жирів і виготовляється або шляхом перетворення високожирних вершків, або шляхом їх збивання. 

6. Нерідко на полиці з молочком можна зустріти фальсифіковану продукцію. Одним з найбільш часто підроблюваних продуктів є сир. Найчастіше при фальсифікації сиру до 50% молочного жиру замінюють рослинним. Це дозволяє знизити собівартість на 20 - 40%. При цьому термін дозрівання сирів зменшується майже наполовину, а термін зберігання, навпаки, збільшується. Правда, сиром такий продукт називатися не можна. Згідно з технічним регламентом на молоко і молочну продукцію, він може називатися тільки «сирним продуктом». Однак маркування «сирний продукт» вдається виявити лише на деяких плавлених сирах

7. Йогурт - це дуже корисний кисломолочний продукт. Натуральний йогурт не піддається термічній обробці і зберігається дуже недовго. Вже на наступний день після закінчення терміну вживати такий продукт небезпечно для здоров'я. Щоб йогурт довше зберігався, виробники піддають готові продукти термічній обробці, але такий йогурт вже не має права називатися йогуртом. Це швидше молочний продукт без живої мікрофлори. Тому перевагу варто віддавати тільки продуктам з живими бактеріями, а також потрібно звертати увагу на зміст в йогурті барвників, ароматизаторів та інших не самих корисних речовин.

8. Справжня сметана зроблена тільки з вершків і закваски. Але якщо на етикетці вказані рослинні масла і інші харчові добавки, то це комбінований препарат. До того ж справжня сметана, що володіє корисними для організму властивостями, не повинна піддаватися високотемпературній обробці - пастеризації, стерилізації тощо. І ще, термін зберігання сметани не більше 72 годин, а сметанного продукту - до 4 тижнів.

9. Свіжий сир - білий, з легким кремовим відтінком. Ідеально білий колір буває у знежиреного і позбавленого корисних речовин продукту. Жовтий і коричневий відтінки будуть у продукту не першої свіжості. Смак повинен бути нейтральним, з ледь помітною кислинкою. Якщо вона яскраво виражена або якщо відчувається гіркота, значить сир встиг зіпсуватися.

10. Кефір повинен бути білого кольору, без неприємного запаху і грудочок. Якщо він має жовтуватий відтінок і упаковка здулася, значить, напій зіпсувався. До речі, одноденний кефір допомагає впоратися з запорами, а триденний позбавляє від діареї.

Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Дитячі іграшки: особливості правильного вибору

Дитячі іграшки: особливості правильного вибору

Дитячі іграшки несуть важливу функцію, вони впливають на гармонійний розвиток...

Вибираємо м'які меблі. Основні правила

Вибираємо м'які меблі. Основні правила

З огляду на різноманітність пропонованого товару і безліч інтер'єрів, створюваних...

Вибираємо валізу в дорогу

Вибираємо валізу в дорогу

Дорожня сумка або валіза - важлива частина вашої подорожі, тому...

Як і де купити недорогий кухоль - відповідь на питання

Як і де купити недорогий кухоль - відповідь на питання

Для багатьох людей гуртка, з якої вони п'ють свій перший...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Як вибрати сендвіч панелі для бу…

Як вибрати сендвіч панелі для будівництва

Сендвіч панелі є універсальним продуктом,...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Як вибрати масажний стіл?

Як вибрати масажний стіл?

Для тих, хто вирішив займатися...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо газову плиту для дому

Вибираємо газову плиту для дому

При будівництві нових будинків в...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Варильна панель як ідеальна альт…

Варильна панель як ідеальна альтернатива газовій плиті

І якщо ще кілька десятиліть...