Як вибрати паркетну дошку для будинку

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Як вибрати паркетну дошкуПаркетна дошка відноситься до числа самих практичних і універсальних підлогових покриттів. У матеріалі поєднується естетичність натурального дерева і сучасні технології. Асортимент багатьох виробників включає в себе десятки різних видів паркетної дошки. 

Багатьом споживачам складно розібратися у всьому цьому різноманітті. Сказати однозначно, як вибрати паркетну дошку для будинку, дуже складно. В процесі вибору враховується безліч чинників. З чого складається якісна паркетна дошка? Який сорт краще? Чому приділити особливу увагу? Розповімо про все по порядку.

Паркетна дошка має тришарову конструкцію:
  • верхній шар - цінні породи деревини, покликані підвищити естетичні якості паркету. Найчастіше виробники вибирають такі широко поширені породи, як дуб, вишня, горіх або бук. Але нерідко можна зустріти паркетну дошку з екзотичної деревини.
  • середній шар - величина цього шару сягає 9 мм. Його виготовляють з таких хвойних порід дерева, як сосна або ялина. У цьому шарі нарізається з'єднання конструкції. Сьогодні найчастіше застосовується замкове з'єднання.
  • нижній шар-повністю однорідний шар, товщина якого досягає 2 мм.

ЩО КРАЩЕ: ТРЬОХ- АБО ОДНОСМУГОВА ДОШКА?

Найчастіше вибір паркетної дошки залежить від кількості смуг на верхньому декоративному шарі. Якщо приміщення невелике, то для нього краще вибрати однополосну паркетну дошку, це допоможе візуально розширити кімнату. Паркетна дошка двосмугова є традиційним варіантом і підходить для приміщень великої площею. Тим більше що лакировка и шлифовка паркета Киев хорошої якості буде відбуватись без проблем.

КОЛІР ПАРКЕТНОЇ ДОШКИ

На сьогоднішній день, завдяки сучасним технікам виробництва і обробки деревини, на ринку підлогових покриттів представлена ​​паркетна дошка з дуже широкою гамою кольорів і відтінків, яких налічується кілька сотень. Проте найвірніший спосіб вибрати паркет потрібного кольору - це відвідати магазин особисто. На фотографіях в інтернеті або в каталозі відтінки деревини можуть бути трохи спотворені.

Біла паркетна дошка візуально збільшить кімнату. Незважаючи на те, що за таким паркетом доглядати щодо складніше, світла деревина має свої переваги. Що стосується чистоти, то на ній менш помітний побутовий пил. Ще однією перевагою світлої паркетної дошки є те, що на ній дрібні подряпини практично не видно. Темна паркетна дошка є класичною базою для інтер'єрів в різних стилістичних напрямках. Її перевагою є те, що на ній практично не помітний пил.

СЕЛЕКЦІЯ ПАРКЕТНОЇ ДОШКИ

Це сортування дощок за зовнішніми показниками верхнього шару. Інакше кажучи, планки з однієї і тієї ж деревини відбираються таким чином, щоб їх колір, малюнок волокон, розпил були схожі. У процесі підбору селекції також враховується наявність або повна відсутність сучків, механічних дефектів і інших вад. 


ЯКИЙ ПАРКЕТ САМИЙ ПРАКТИЧНИЙ?

Нерідко при виборі паркетної дошки покупці звертають особливу увагу лише на зовнішню складову матеріалу. Такий підхід складно назвати правильним, так як експлуатаційні якості дошки не менш важливі, а часто є ключовим фактором вибору. Це особливо стосується деревини темних кольорів. Така паркетна дошка в будинку виглядає без сумнівів дуже респектабельно, але вимагає більш ретельного догляду, ніж всі інші варіанти. Найбільш вразливим є паркет темного кольору, покритий лаком. Його дуже легко подряпати, що неминуче призведе до втрати естетичності покриття. Якщо все ж необхідно придбати паркет, зроблений з темних порід дерева, то перевагу можна віддати матовій поверхні. Це менш вибагливий варіант, а подряпини будуть не так помітні.


ЩО ЩЕ ПОТРІБНО ЗНАТИ?

Якість деревини багато в чому залежить від дотримання всіх технологій виробництва. Так, тривала сушка є запорукою міцності дерева. Навіть найтвердіші і стабільні породи дерева при неправильній або недостатньому сушінні будуть схильні до впливу вологості і швидше втратять свої експлуатаційні якості.

Не всі виробники вибирають екологічний клей ПВА для виготовлення паркетної дошки. Багато хто прагне заощадити, зменшуючи кількість клею або віддаючи перевагу дешевим і шкідливим складам. Це призведе до того, що конструкція стане розшаровуватися згодом.

Довговічність паркету також безпосередньо залежить від того, яке лакове або масляне покриття було використано. І тут ключовим фактором є не кількість шарів, а саме якість. Дешеве покриття може значно погіршити експлуатаційні якості паркету.

Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Як вибрати підлогову вагу...

Як вибрати підлогову вагу...

Підлогові ваги - дуже важлива річ в господарстві. Як правило,...

Вибираємо мобільний телефон

Вибираємо мобільний телефон

На запитання «чи існує телефон для справжніх чоловіків?» дати однозначну...

Як вибрати настільну лампу

Як вибрати настільну лампу

Перед вибором настільної лампи необхідно визначитися для яких потреб вона...

Сколько должен весить школьный рюкзак?

Сколько должен весить школьный рюкзак?

Проблема перевеса школьных рюкзаков стоит сегодня очень остро. Интенсификация учебного...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Як вибрати сендвіч панелі для бу…

Як вибрати сендвіч панелі для будівництва

Сендвіч панелі є універсальним продуктом,...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Як вибрати масажний стіл?

Як вибрати масажний стіл?

Для тих, хто вирішив займатися...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо газову плиту для дому

Вибираємо газову плиту для дому

При будівництві нових будинків в...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Варильна панель як ідеальна альт…

Варильна панель як ідеальна альтернатива газовій плиті

І якщо ще кілька десятиліть...