Вибираємо автоматичний полив для кімнатних рослин

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Вибираємо автоматичний поливКвіти на підвіконнику особливо чутливі до вологості грунту. За відсутності господарів для її підтримки часто використовується автоматичний крапельний полив кімнатних рослин.

Здебільшого для кімнатних культур організовується крапельне зрошення, оскільки воно вимагає невеликої кількості води і постійно підтримує грунт вологим, не заливаючи її. Такий варіант особливо зручний, коли ви всією сім'єю зібралися на відпочинок і протягом декількох днів рослини поливати буде нікому. Перед від'їздом краще кілька разів випробувати метод під своїм контролем.

Готові автоматичні системи поливу квітів: плюси і мінуси

Для початку розглянемо найпростіший варіант: покупку готової системи автополиву. Здебільшого автоматизовані системи комплектуються малопотужним насосом з фільтром, зв'язкою довгих еластичних трубок і крапельницями. Іноді в набір включається блок живлення з таймером, який запускає і відключає насос в строго встановлений час.

Основним недоліком є ​​якраз електрика. Під час тривалої відсутності господарів електрика в будинку може відключатися не раз, і якщо холодильник після подачі струму в розетки знову починає працювати, не факт, що насос поливальної системи наслідуватиме його приклад. Можна, звичайно, вибрати комплект без електричної складової, наприклад, активно рекламовані набори з керамічними пористими крапельницями в формі конусів, куди вода надходить самопливом. Однак подібні пристосування мають свій «мінус» - вони дуже легко засмічуються і перестають подавати воду в грунт. Те ж саме можна сказати і про керамічні конуси з мембранами в підставі, що працюють індикаторами вологості.
Про останні поговоримо докладніше, оскільки вони продаються і окремо від комплектів, що має на увазі використання в саморобних системах. Отже, в найширшій частині керамічного пористого конуса є пластикова насадка, усередині якої розташована гнучка мембрана. До неї підведено тонкий шланг, що з'єднує пристосування з близько закріпленими крапельницями. Наявна в грунті волога через пори тисне на мембрану, притискаючи вхідний отвір шланга. Як тільки грунт висихає, пори звільняються від води, мембрана відкриває отвір і починається зрошення через крапельниці. Але капіляри конуса легко забиваються, і індикатор один раз може просто перестати діяти.

Найпростіші пристрої для автополиву кімнатних квітів

Як пише http://growpro.com.ua/catalog/gidroponika/, автономних пристроїв для краплинного зрошення домашніх рослин існує порівняно небагато. Ми назвемо два варіанти: скляні кулясті колби з довгими вузькими шийками (акваглобуси) і подвійні квіткові горщики. Перший тип після заповнення водою перевертається і встромляється крапельницею в горщик. Поки грунт насичений вологою, посудина залишається заповненою, але як тільки земля підсихає, кисень тут же заміщається водою з колби. Різновид цього пристосування - м'які пластикові «спринцівки», що працюють за тим же принципом.

Саморобна система автополиву домашніх рослин

Можна швидко зробити простий, але менш продуктивний автоматичний капілярний полив кімнатних рослин: зрошення за допомогою зовнішнього гніту. Щоб земля навколо кімнатних квітів була весь час волога, потрібно лише поставити поруч з кожним горщиком пластикову пляшку з водою і опустити в неї скручену марлеву смужку або джгут з мікрофібри. Інші кінці таких імпровізованих гнотів укладаються на грунт біля стебел рослин, можна навіть злегка увігнати їх в грунт, встромивши прямо поверх джгута кілочок.

Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Вибираємо ванну правильно

Вибираємо ванну правильно

Душ є відмінним способом швидко привести себе в порядок, не...

Вибираємо чай - чорний або зелений?

Вибираємо чай - чорний або зелений?

Напевно, абсолютна більшість людей знає, що як чорний, так і...

Як вибрати стіл на кухню? Поради експертів

Як вибрати стіл на кухню? Поради експертів

Ніхто не буде сперечатися з тим, що кухня є одним...

Як вибрати дитячу шапку?

Як вибрати дитячу шапку?

Кожен батько щодня турбується про здоров'я своєї дитини взимку, і...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Як вибрати сендвіч панелі для бу…

Як вибрати сендвіч панелі для будівництва

Сендвіч панелі є універсальним продуктом,...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Як вибрати масажний стіл?

Як вибрати масажний стіл?

Для тих, хто вирішив займатися...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо газову плиту для дому

Вибираємо газову плиту для дому

При будівництві нових будинків в...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Варильна панель як ідеальна альт…

Варильна панель як ідеальна альтернатива газовій плиті

І якщо ще кілька десятиліть...