Чому малюк плаче?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.75 (2 Голосів)
Чому малюк плачеНапевно, немає такої матусі, яку не цікавило б це питання. Особливо це хвилює молодих мам, у яких ще немає досвіду, і дитячий крик для яких рівнозначний Апокаліпсису. Але й мами зі стажем часом не можуть зрозуміти, чому ж їх маля пхикає або, що ще жахливіше, заходиться в крику. 

Насправді причин для плачу може бути дуже багато, і не завжди вони такі жахливі, як матері деколи здається. Але все ж варто придивитися до своєї дитини уважніше, адже зрозумівши причину плачу, можна тут же усунути її. В першу чергу, необхідно пам'ятати про те, що плач може бути першою ознакою захворювання малюка. Поспостерігайте за ним - чи не з'являються які-небудь висипки, не піднімається чи температура. Якщо помітили якісь симптоми захворювання, викликайте дільничного педіатра. Також пам'ятайте, що у малюка дуже ніжна і чутлива шкіра. Якщо він довго лежить в мокрому підгузку або мокрих пелюшках, це викликає дискомфорт і роздратування. Кроха плачем дає зрозуміти мамі, що пора його переодягнути. Тоді варто змінити підгузник - і плач в цьому випадку тут же стихає.

Така ж реакція буває у дитини на неакуратно розправлені складки пелюшки або одягу. Якщо кожен раз при переодяганні малюка мама ретельно розправляє всі складки на тканині, тим самим вона запобігає можливість натирання і, як наслідок, занепокоєння своєї дитини. Якщо ваш малюк замерз, він сповістить вас про це пронизливим криком, перехідним в пхикання. Одягніть дитину, укрийте. Як тільки він зігріється - тут же заспокоїться. Якщо ж йому жарко - малюк буде скиглити, неспокійно метатися, спітніє. Тоді потрібно переодягти його, дати попити.

Найчастішою причиною плачу дитини стають кишкові кольки. Якщо малюк соває ніжками, підтягує їх до живота, відмовляється від грудей - будьте впевнені, причина плачу саме в цьому. Кишкові кольки пов'язані зі скупченням газів у кишечнику, порушенням його мікрофлори (дисбактеріоз). У дітей, що знаходяться на грудному вигодовуванні, такі проблеми виникають при неправильному харчуванні матері. Тому мамам потрібно особливо ретельно стежити за своїм раціоном. Щоб заспокоїти дитину при кишкових кольках, потрібно взяти його до себе на коліна і обережно помасажувати йому животик, погладжуючи за годинниковою стрілкою. Якщо це не допоможе, переверніть малюка на живіт, і нехай він полежить ось так у вас на колінах. Можна йому під животик підкласти грілку з теплою водою. Також давайте малюку кип'ячену воду - вона сприяє відходженню газів. Якщо все це не допомагає, знадобиться газовідвідна трубочка. Придбати її можна в будь-якій аптеці.

Дуже сильну незручність може завдавати дитині міхур повітря в шлунку. Якщо причина плачу в цьому, достатньо буде потримати його вертикально протягом 5 хвилин. Отригнув повітря, малюк заспокоїться. Якщо видимих ​​причин для плачу немає, а крихітка все не заспокоюється, можливо, справа в нервовій напрузі. Нові люди, нова обстановка і особливо емоції матері - все це дитина сприймає дуже чуйно. Всі тривоги мами, всі сімейні негаразди, сварки не проходять для крихти безслідно. Саме тому необхідно, щоб у сім'ї панували мир і спокій, тоді і настрій дитини буде більш спокійним і рівним. Іноді достатньо взяти малюка на руки - і він тут же заспокоюється. А варто покласти його назад в ліжечко - плач поновлюється. Багато батьків в цьому випадку намагаються не реагувати, щоб «не привчати до рук». Але вони навіть не уявляють, наскільки сильно дитина потребує любові, ласки, у відчутті захищеності і безпеки, яке дають обійми мами і тата. Це увага і тепло дуже важливо для крихітки, не варто позбавляти його цього.

Щоб заспокоїти дитину, потрібно взяти її на руки, притиснути до себе, походити по кімнаті, нашіптуючи ласкаві слова або наспівуючи. Тиха мелодійна музика також дуже добре заспокоює дітей. Особливо підходить для цього класична. Включіть своєму малюкові, наприклад, «Музику ангелів» Моцарта - ваш маленький ангел потихеньку заспокоїться і засне під спокійну і ніжну мелодію.


Читайте також в рубриці «Материнство»

Гардероб для новонародженого: особливості вибору

Гардероб для новонародженого: особливості вибору

Поява на світ маленького дива — одне з найбільш чудових...

Як правильно вибирати дитячий одяг

Як правильно вибирати дитячий одяг

Дитячий одяг - це не тільки мода, краса, а й...

Як вибрати підгузники

Як вибрати підгузники

Вибір підгузників - завдання не найпростіше. А завдяки великій кількості...

Як розвинути пам'ять у дитини...

Як розвинути пам'ять у дитини...

Як розвинути пам'ять у дитини? Якщо ви ставите собі подібне...

загрузка...

Рекомендуємо:

Вагітність на mamatato.com

Все, що потрібно знати про вагітність і материнство.

Вагітність на mamatato.com

Це питання виникає у новоспечених вагітних одним з перших.
загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як розвивається вагітність...

Як розвивається вагітність...

Як відбувається розвиток вагітності по...

Який одяг потрібен новонароджено…

Який одяг потрібен новонародженому?

Питання «Який одяг потрібен новонародженому?»,...

Чи робити дитині щеплення (приви…

Чи робити дитині щеплення (прививки)?

Щеплення - болюча тема для...

Годування грудьми. Як кинути та …

Годування грудьми. Як кинути та перестати?

Ось вже ваш малюк підріс,...

Діти. Виховувати чи любити?

Діти. Виховувати чи любити?

Коли в родині з'являються діти,...

Як читання казок впливає на дити…

Як читання казок впливає на дитину...

Старі, добрі казки розповідають малюкові...

Як дізнатися вагітна чи ні...

Як дізнатися вагітна чи ні...

У кожної жінки вагітність протікає...

Рекомендації при виборі дитячого…

Рекомендації при виборі дитячого ліжечка

Народження малюка, напевно, найщасливіша і...

Як правильно прати дитячі речі?

Як правильно прати дитячі речі?

Речі маленької дитини кожен день...

Як привчити дитину до порядку...

Як привчити дитину до порядку...

Кожна мама знає, що значить...