Як вибрати професійний монітор для дизайнера?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.25 (2 Голосів)

професійний монітор для дизайнераДизайнери, фотографи, фахівці в області поліграфії і допечатної підготовки найбільше від інших мають потребу в гарному професійному моніторі, який би не спотворював кольори і мав оптимальні характеристики для роботи з графікою. Але як вибрати такий пристрій? На які параметри в першу чергу звертати увагу? Спробуємо дати відповіді на ці питання.

Отже, для початку потрібно розібратися з тим, які характеристики монітора є першочерговими для користувачів, які професійно працюють з графікою. Найголовнішою з них вважається тип матриці, що лежить в основі пристрою. Саме матриця визначає яскравість, контрастність і перенесення кольорів монітора - найголовніші для дизайнера параметри. Як правило, професійний монітор використовує матрицю IPS (In-Plane Switching), який, на відміну від більш дешевого типу - TN (Twisted Nematic), - забезпечує глибоку передачу кольору, широкі кути огляду і насичений чорний колір. IPS-матриця теж має свої недоліки (великий час відгуку, низька контрастність), які, втім, не так сильно виражені в покращених версіях цього типу, наприклад, в S-IPS (Super-IPS) або P-IPS (Professional IPS). В цілому тип матриці P-IPS на сьогоднішній день є найбільш популярним для професійного монітора, хоча потрібно визнати, що коштують такі пристрої дуже і дуже немало.

Перенесення кольорів, яскравість і контрастність зображення - найважливіші показники монітора для дизайнера. Але оскільки ці характеристики безпосередньо залежать від типу матриці, згадувати їх окремо ми не будемо. Варто лише звернути увагу на те, що хороший монітор повинен володіти широкими можливостями для налаштування колірного балансу.

Суттєву роль відіграє і розмір монітора, а також співвідношення його сторін. Ці характеристика досить суб'єктивні, але, як не крути, для роботи з графікою краще мати великий широкоформатний дисплей. Якщо абстрагуватися від вартості, то 27-дюймовий монітор із співвідношенням сторін 16:9 буде оптимальним вибором. Таким чином, дизайнер отримає можливість максимально збільшувати робочу область і розташовувати панелі з інструментами в графічному редакторі таким чином, щоб вони не заважали роботі.

Величезне значення у виборі монітора набуває тип поверхні дисплея. Для роботи з графікою, безумовно, краще матовий: нехай глянцеві дисплеї в цілому забезпечують велику яскравість і контрастність зображення, але відблиски і дзеркальний ефект будуть заважати. В якості компромісу можна задуматися про вибір глянцевого монітора з хорошим покриттям антивідблиску.

Варто звернути увагу і на ергономіку монітора. Якщо ви фотограф Львова чи дизайнер, то вам доводиться працювати за комп'ютером багато годин поспіль, тому обов'язково потрібно подбати про комфортну і безпечну роботу. Хороший монітор повинен мати гнучку регульовану підставку, висоту якої можна налаштувати під індивідуальні потреби користувача. Безумовно, пристрій повинен дозволяти змінювати кут нахилу і повороту і мати інтуїтивно-зрозуміле меню. Важливою особливістю є також можливість обертання екрану з портретного в ландшафтний режим.

Асортимент добротних моніторів, призначених для роботи з графікою, зараз досить широкий, тому труднощів з вибором конкретної моделі навряд чи виникне. Найбільшою довірою серед професійних дизайнерів і фотографів користується популярний бренд Nec, так що якщо не шкода викласти круглу суму за хороший монітор, можна сміливо вивчати асортимент цього виробника. Приміром, 27-дюймова модель Nec MultiSync PA271W на 10-бітної P-IPS матриці відповідає всім вищевказаним вимогам і може похвалитися дуже глибокою передачею кольору - цей варіант можна по праву вважати еталонним для професіоналів.

В якості альтернативи можна порекомендувати трохи дешевшу модель Dell U3011 (до того ж з більшою діагоналлю екрана), хоча за якістю передачі кольору вона буде трохи поступатися. Ну і наостанок ще один непоганий професійний монітор японського виробника Iiyama - ProLite XB2374HDS-B1 - підходящий варіант для тих, хто шукає оптимальне співвідношення ціни і якості. В іншому ж варто, в першу чергу, виходити з можливостей свого гаманця і шукати підходящу модель з задовільною передачею кольору в даному ціновому сегменті.


Читайте також в рубриці «Комп'ютер»

Як пройти гру 100 місій

Як пройти гру 100 місій

Любите складні завдання? Гра 100 місій для вас! Гра 100...

Як зареєструватися в однокласниках або на Однокласники.ру

Як зареєструватися в однокласниках або на Однокласники.ру

Однокласники ру - одна з найпопулярніших соціальних мереж в Інтернеті....

Як вибрати антивірус?

Як вибрати антивірус?

Відразу ж після установки операційної системи або іншого важливого програмного...

Вибираємо монітор правильно

Вибираємо монітор правильно

Напевно, перед кожним, хто вибирає монітор, рано чи пізно, постає...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як зареєструватися в однокласник…

Як зареєструватися в однокласниках або на Однокласники.ру

Однокласники ру - одна з...

Як пройти рівень гри крокодильчи…

Як пройти рівень гри крокодильчик Свомпі

Гра крокодильчик Свомпі (where's My...

Яку роль відіграють смартфони в …

Яку роль відіграють смартфони в нашому житті?

З кожним роком кількість проданих...

Для чого потрібен планшетний ком…

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?...

Як отримати безкоштовні steam-іг…

Як отримати безкоштовні steam-ігри і ключ

Через роки свого існування, онлайн-магазин...

Огляд онлайн сервісів інтернет-п…

Огляд онлайн сервісів інтернет-перекладачів

Одна з реалій сучасного суспільства...

Як збільшити швидкість роботи бе…

Як збільшити швидкість роботи бездротового модему?

Ця стаття для тих «простих»...

Як вибрати комп'ютерне крісло?

Як вибрати комп'ютерне крісло?

Для тривалої і плідної роботи...