Підводне полювання. Чим воно небезпечне для здоров'я?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (2 Голосів)
Підводне полюванняСьогодні підводне полювання набуває все більшої популярності серед прихильників активного відпочинку. Однак більшість новачків думають, що сучасного оснащення та вивчення декількох правил поведінки та безпеки в воді цілком достатньо для занурення. 

Але насправді вони далекі від істини, оскільки підводне полювання - це, перш за все, колосальне фізичне навантаження на не звиклий до нових умов організм, а не просто захоплююче заняття. Часом, навіть досвідчені «амфібії» не підозрюють про небезпеки, які загрожують їх здоров'ю під час такої екстремальної розваги. Тому хотілося б присвятити цю статтю хворобам, яких варто остерігатися підводним мисливцям. Ще хочеться порекомендувати, якщо ви не впевнені в своїх силах, то краще скористатись лодкой для риболовлі і безпечно та з користю провести час на водоймі.

Кисневе голодування

Розберемо звичайний для більшості підводних мисливців приклад - заплив тривалістю в 2 години. Звичайно ж, зустрічаються ділянки, які можна подолати вбрід. Але бувають випадки, коли постійно доводиться занурюватися - півхвилини під водою, спливання, тричі глибокий вдих / видих і знову занурення. Іноді варто зробити паузу, щоб нормалізувати дихання. При цьому 60-70% від усього часу запливу мисливець знаходяться під товщею води без дихання. Внаслідок цього організм відчуває нестачу кисню, тим більше кожна дія під водою супроводжується фізичними навантаженнями. Саме тому людина, вийшовши з води, відчуває млявість і невеликий шум у голові. Ці симптоми через півтора - дві години проходять самостійно. Від гіпоксії (нестачі кисню) страждають практично всі органи, в тому числі серце, нирки, печінка, м'язи і мозок. Ступінь задишки безпосередньо залежить від температури води, фізичної активності і емоційної напруги. Тому людям зі слабким здоров'ям необхідно бути особливо уважними, уникати занадто тривалих запливів, дозувати навантаження, перебувати у воді не більше півтори години.

Чим небезпечна гіпервентиляція легенів

Підводний мисливець повинен вміти як можна довше перебувати без дихання під водою, так як від цього прямо залежить успішне закінчення полювання. Найбільш популярним способом для збільшення часу затримки дихання вважається гіпервентиляція - глибоке і швидке дихання. Завдяки такому диханню в організмі накопичується максимальний об'єм кисню і видаляється максимальна кількість вуглекислого газу. При цьому гіпервентиляція призводить до деяких змін в ЦНС, самовпевненості і до легкої ейфорії. Однак накопичити надлишок кисню неможливо, лише тільки видалення вуглекислого газу може збільшити (на досить нетривалий час) затримку дихання. Подібний обман організму в деяких випадках призводить до небезпечних наслідків, у тому числі і втрати свідомості!
Оптимальна глибина для занурення

Перепади тиску, що виникають при зануренні, можуть негативно позначатися на організмі підводників. До того ж деякі з них намагаються пірнати до десятиметрової позначки, через що барабанні перетинки піддаються впливу додаткового тиску. А атмосферні перепади, що виникають при спливанні людини, негативно позначаються на вестибулярному апараті, серцево-судинній системі і на легенях. Тому навіть досвідчені нирці не ризикують занурюватись глибше шести метрів.

Як уникнути переохолодження?

Переохолодження може загрожувати людям, що займаються підводним полюванням восени, навесні і взимку. Занурення в холодну воду може стати причиною зупинки дихання, викликаної спазмом голосової щілини. Тому перед зануренням необхідно ретельно перевірити гідрокостюм на герметичність, а занурюватися потрібно поступово. Час знаходження в холодній воді потрібно обмежити, оскільки переохолодження може призвести до загострення хронічних захворювань або до виникнення нових - ревматизм, ангіна, простатит, запальні процеси і інші захворювання. При переохолодженні потрібно розтерти шкіру за допомогою махрового рушника і переодягтися в сухий теплий одяг. А щоб заповнити енергетичні витрати організму, зокрема глюкози, рекомендується випити солодкого, неміцного, гарячого чаю.

Які ще небезпеки чатують на любителів підводного полювання

Під водою нирцям доводиться стикатися з різними механічними перешкодами: затопленими деревами, корнями, водоростями. Такі перешкоди потрібно акуратно обходити або діяти максимально обережно та сконцентровано. У будь-якому випадку паніці піддаватися не можна, орієнтиром можуть служити бульбашки повітря (вони завжди спрямовуються до поверхні), а при необхідності потрібно скинути вантажний пояс, адже життя дорожче таких дрібниць!

Читайте також в рубриці «Хобі»

Як зробити ляльку Тільду?

Як зробити ляльку Тільду?

Речі, зроблені своїми руками – це, мабуть, самий милий подарунок...

Нумізматика - не тільки хобі

Нумізматика - не тільки хобі

Колекціонування рідкісних і цінних монет - іншими словами нумізматика, це...

Підводне полювання. Чим воно небезпечне для здоров'я?

Підводне полювання. Чим воно небезпечне для здоров'я?

Сьогодні підводне полювання набуває все більшої популярності серед прихильників активного...

Скрапбукінг: що це таке?

Скрапбукінг: що це таке?

Скрапбукінг - це вид ручної творчості, що полягає у виготовленні...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як малювати людину? Як навчитися…

Як малювати людину? Як навчитися малювати людину олівцем, поетапно?

Це величезна помилка тих, хто...

Як написати пісню?

Як написати пісню?

Якщо ви всерйоз настроїлися пов'язати...

Як зробити ляльку Тільду?

Як зробити ляльку Тільду?

Речі, зроблені своїми руками –...

Скрапбукінг: що це таке?

Скрапбукінг: що це таке?

Скрапбукінг - це вид ручної...

Розпис скла вітражними фарбами..…

Розпис скла вітражними фарбами...

Якщо ви хочете створити псевдовітраж,...

Які снасті потрібні для риболовл…

Які снасті потрібні для риболовлі...

Коли збираєшся на рибалку, треба...

Як зробити ялинкові прикраси та …

Як зробити ялинкові прикраси та гірлянди з ракушок...

Новий тренд, а саме саморобні...

Як збирати гриби в лісі?

Як збирати гриби в лісі?

Від того, як ми збираємо...

Як оригінально прикрасити яйця д…

Як оригінально прикрасити яйця до Великодня своїми руками

Наближається Великдень, а значить -...

Танець живота. Як вибрати навчал…

Танець живота. Як вибрати навчальний курс?

Деякий час тому танець живота...