Навіщо потрібні цеоліти?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Навіщо потрібні цеоліти?Мудрість природи на відміну від людини проявлена ​​тим, що творить вона не бездумно чи хаотично, а розумно і послідовно. Створивши людське тіло, природа подбала про його досконалість, наділивши розумом і поставивши на службу нам розумовий апарат, що дозволяє знаходити потрібні варіанти для свого існування. 

У Природі все збалансовано і взаємопов'язано, тому створивши отруйні речовини або променисту енергію, Природа створила і їх антагоніста - цеоліти. Цеоліти - гідратовані алюмосилікати лужних хімічних елементів, які відомі ще з XVIII століття. Вони завжди є мінералами вторинного походження, які заповнюють порожнечі і тріщини в гірських породах вулканічного походження і є, результатом вилуговування силікатів. Часто вони зустрічаються в порожнинах вулканічних порід, рідше в гранітах або гнейсах, ще рідше в глинистих сланцях.

Цінність цього мінералу полягає в тому, що цеоліти мають відкриту каркасно-порожнинну структуру, яка має негативний заряд, завдяки якому цеоліт є незамінним сорбентом токсичних речовин. Вони як губка вбирають в себе шкідливі речовини і утримують достатньо довгий час. Цеоліти мають вигляд дрібнозернистої світло сірої або зеленої крихти, розмір фракцій якої 0,0-100,0 мм.

Як це часто буває, перше відкриття властивостей цеоліту зазначено в тваринному світі. Регуляція жирового обміну в організмі відбувається під керівництвом центральної нервової системи. Основним стимулятором викиду жирових гормонів є стрес, і сильний вплив на жировий обмін надають емоції, під дією яких у кров надходять речовини, що активізують або сповільнюють жировий обмін речовин в організмі. Під час гону самці копитних тварин агресивні, вони нічого не їдять, і організм їх отримує харчування за рахунок внутрішніх жирових накопичень. За володіння самкою самці тварин стають лютими і  вступають в смертельні сутички зі своїми родичами, в цій боротьбі перемагає найсильніший самець, якому і дістається головний приз. Стресова реакція являє собою ряд послідовних змін, коли в організм тварини надходить посилена порція адреналіну. Активізація симпатичної нервової системи тварини різко стимулює окислювально-відновні реакції, що характеризуються розпадом запасів вуглеводів і утилізацією жирів з виділенням нітратів. Нітрати - солі азотної кислоти HN03, які є продуктами обміну азотистих речовин будь-якого живого організму, наприклад, рослинного або тваринного. Небезпека нітратів полягає в споживанні їх в підвищених кількостях, коли нітрати в травному тракті частково відновлюються до нітритів, які при надходженні в кров можуть утворювати N-нітрозаміни, що мають канцерогенну активність. Для того щоб позбутися від нітратів та інших шкідливих речовин тварина і поїдає землю, яка містить цеоліти, які вбираючи в себе шкідливі речовини, виводять їх з організму.

Для цієї ж мети їли глину і різні аборигенні народи, що живуть на території Сибіру. Це було необхідно для виживання, тому, що суворі кліматичні умови не дозволяли мати свіжі продукти харчування. Якути, евенки, нанайці і інші сибірські племена вживали в їжу багато жиру (китів, тюленів), який вони заготовляли і консервували примітивними способами. Потім харчуючись протягом року цим жиром, сушеним і в'яленим м'ясом і рибою, щоб не отруїтися і вивести з організму продукти розпаду протухлої їжі люди змушені були додати в свій раціон глину, яка містить цеоліти.

Іонообмінна ємність цеолітів - один з основних параметрів, що характеризують їх сорбційні та технологічні властивості. Система порожнин, якою пронизані кристали цеолітів, володіє добре розвиненою внутрішньою поверхнею, і це дозволяє цеолітам вибірково сорбувати нітрати та інші речовини. Порушення жирового обміну в організмі може бути викликано так само і променевою хворобою. В залежності від умов харчування, коли вміст ліпідів у печінці при впливі на організм іонізуючого опромінення стимулюється синтез жирних кислот і холестерину і пригнічується синтез нейтральних жирів. В результаті змін жирового обміну в печінці після її реакції на опромінення, як правило, відбувається не мобілізація жиру з периферичних жирових депо, а посилення його біосинтезу в самій печінці. Велика кількість жиру в клітинах печінки говорить про те, що печінка реагує на різні захворювання і токсичні впливи, коли швидкість утворення в ній жирів перевищує швидкість їх утилізації. Підвищення мобілізації жирних кислот робить їх найбільш доступним джерелом енергії і печінка не справляється з режимом вимушеної роботи.

Сьогодні цеоліти відомі повсюдно, їх застосовують для очищення питної води на водозаборах, очищення газів і стічних вод, сорбції токсичних речовин і радіонуклідів. Природа створила радіацію - страшного ворога всього живого, вона ж створила і механізми захисту від зустрічі з цим явищем.

Читайте також в рубриці «Інші поради»

Терасна дошка: секрети вибору і монтажу

Терасна дошка: секрети вибору і монтажу

Нескладно здогадатися, що терасна дошка (декінг) використовується для укладання і...

Перевезення новонародженого в автокріслі

Перевезення новонародженого в автокріслі

Виробники дитячих автокрісел мають лінію автокрісел для новонароджених. У даному...

Выучить английский язык – просто!

Выучить английский язык – просто!

Если вы хотите освоить базовые навыки английского языка или повысить...

Як носити обручки після весілля

Як носити обручки після весілля

День весілля пройшов, позаду всі приємні переживання і захоплюючі хвилини....

загрузка...

Додати коментар

Захисний код
Оновитизагрузка...

Зараз коментують:

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Засвербіло, задзвеніло. До чого …

Засвербіло, задзвеніло. До чого б це?

Періодично ні з того ні...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Хрещення дитини. Як підготуватис…

Хрещення дитини. Як підготуватися до цієї події?

Після народження дитини багато батьків...

Як позбавитися від мишей?

Як позбавитися від мишей?

Кожна людина - господар у...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...