Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 (1 Голос)
принципи дизайну інтер'єруСьогодні ми поговоримо з вами про найважливіші принципи в дизайні інтер'єру, які роблять інтер'єр гармонійним, красивим і естетично цінним.

Наприкінці цього уроку ви зможете розпізнавати і використовувати основні принципи дизайну інтер'єру, які використовуються кожним архітектором, дизайнером інтер'єрів і декоратором, для того, щоб створити чудовий інтер'єр. І хто знає, може бути, ви, завдяки цьому, заощадите гроші на ремонт, або почнете нову кар'єру! Але, давайте почнемо з самого початку, і дізнаємося що таке дизайн інтер'єру з точки зору професіоналів.

1. Єдність і гармонія

При роботі над дизайном будь-якого інтер'єру треба думати про весь будинок або квартиру в цілому, як про серію просторів, пов'язаних між собою коридорами, холами і сходами. Тому дуже важливо, щоб загальний стиль або тема проходила у всьому. Це не означає, що всі внутрішні елементи інтер'єру повинні бути однаковими, але вони повинні працювати разом і доповнювати один одного, щоб зміцнити всю композицію.

2. Фокусна точка (композиційний центр)

Найбільшим ворогом будь-якого інтер'єру є нудьга. Добре продумана кімната завжди має, в залежності від свого розміру, одну або кілька фокусних точок (композиційних центрів). Композиційний центр повинен бути домінуючим елементом інтер'єру, щоб привернути увагу, і досить цікавим, щоб змусити глядача дивитися на нього далі. Таким чином, композиційний центр, повинен виробляти незабутнє враження, а й повинен стати невід'ємною частиною декору, пов'язаного за розміром, стилем, кольором або сюжетом з іншими елементами.

3. Баланс (рівновага)

Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що всі предмети в інтер'єрі повинні бути добре збалансовані (врівноважені) і якось по-особливому, розміщені по всьому простору будинку (квартири). Відповідно в інтер'єрі виникає поняття балансу. Коротко, для тих, хто просто пробіжить очима цей урок, баланс можна охарактеризувати як рівний розподіл візуальної ваги в інтер'єрі кімнати. Є три види композиційного балансу (рівноваги): симетричний, асиметричний, і радіальний. 
4. Ритм

Якби ми говорили про музику, ми б описали ритм як удари барабана в музиці. У дизайні інтер'єру, ритм - це все про візуальні повторенні властивості і характеристики предметів або самих предметів. Ритм визначається як безперервність, повторення або організований рух композиції. Для досягнення цього в дизайні інтер'єру, ви повинні думати про повторення, прогресії і контрасті. Використовуючи ці композиційні механізми, можна створити відчуття руху у вашому просторі, що проводить око глядача від одного елемента дизайну до іншого.

5. Масштаб і пропорції

Ці два принципи дизайну йдуть рука об руку, так як вони обидва відносяться до розмірів і форми предметів. Пропорції пов'язані з відношенням одного елемента дизайну до іншого або одного елемента до всього простору. Масштаб ж до власного розміру одного об'єкта в порівнянні з іншим.

6. Деталі

Ще один дуже важливий елемент дизайну інтер'єру, де необхідно приймати нескінченні важкі рішення - це деталі. Все, починаючи від окантовки на абажурі, кольору смужок на диванних подушках, до вимикачів світла і ручок шафи вимагають ретельного підбору і уваги. На відміну від кольору, люди, найчастіше, знаходять деталі нудними. В результаті ними нехтують або взагалі ігнорують, але деталі, дуже важливий елемент дизайну інтер'єру.

7. Колір

Кольори мають певний вплив на атмосферу інтер'єру, яку ви хочете створити при розробці дизайну. 

Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Як правильно вибрати подушку для сну

Як правильно вибрати подушку для сну

Правильно підібрати подушку - значить забезпечити собі міцний і здоровий...

Які наочні матеріали необхідні сучасному дитячому садку?

На сьогодні в інтер’єрах дошкільних навчальних закладах України немає випадкових...

Що подарувати собі на день народження?

Що подарувати собі на день народження?

З того віку, коли чекають подарунки із завмиранням серця, а...

Де краще встановити дзеркало?

Де краще встановити дзеркало?

Можливості дзеркала безмежні: воно додає світло, розширює простір кімнати, допомагає...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...