Як налагодити і зберегти взаємини батьків з підлітками?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
взаємини батьків з підліткамиПочнемо з того, що відбувається з нашими дітьми в міру того, як вони дорослішають. Всі знають, що в цей період йде гормональна «перебудова», і дітки буквально щодня відчувають себе по-новому. Це свого роду стрес, так як незвідане - воно ж ще не звідано. За кожен невеликий період часу в організмі відбувається щось нове, і підліток починає «освоювати» ці зміни, досліджувати і потроху звикати до них. 

Це можна порівняти з тим, якщо б людина приходила на роботу чи на навчання - а там кожен день новий колектив, з яким потрібно вчитися «ладити». Погодьтеся, це непросто. Часом через гормональні сплески дитині складно контролювати свої емоції . Важливо, коли дорослі це розуміють. Зазвичай підлітки потім шкодують і про тон, і про сказані грубо слова і через деякий час можуть попросити вибачення (це залежить, звичайно ж, від виховання). Тепер, коли ви знаєте, що відбувається під час дорослішання з нашими дітьми, вам буде простіше їх зрозуміти і правильно відреагувати в тій чи іншій ситуації.

А тепер, кілька порад:

1. Краще якщо дитина буде розуміти в загальних рисах, що відбувається з ним і його організмом під час статевого дозрівання. І батьки цілком можуть проінформувати свого сина чи дочку про це в ненав'язливій, тактовної формі.

2. Коли будете розмовляти з дитиною, постарайтеся, щоб ваша розмова не нагадувала нудну, нескінченну лекцію, тому що підлітки погано реагують на тривалі тиради. До того ж короткі і вагомі фрази набагато дієвіші довгих монологів.
3. Дуже важливо! Якщо ситуація того вимагає, то висловлюйте невдоволення тільки з приводу вчинку , а не на адресу особистості. Наприклад, підліток грубо розмовляв зі своїм братом чи сестрою. Не кажіть: «Ти хам і грубіян!» Краще сказати: «Твій вчинок нікуди не годиться. Він неосвічений і грубий ».

4. І, звичайно ж, я не відкрию Америку, якщо скажу про дуже важливий чинник, про який ми, дорослі, частенько забуваємо в запалі гніву - це Любов. В основі будь-якої бесіди повинна лежати любов до дитини. Вона повинна відчувати, що її все одно люблять, незважаючи на те, що вона зробила такий безсторонній вчинок. Так, обурені, так, незадоволені поведінкою і відкрито про це говорите, але дитину свою любите ! Тому, що якщо в основі бесіди лежить злість, лють чи ненависть, то ваш син або ваша дочка віддаляться від вас, і налагодити дружні відносини буде ще складніше.

5. Стати другом своїй дитині! Чудово, якщо ви вже заслужили довіру і любов своїх дітей. В ідеалі відносини повинні бути такими, щоб підліток знав: якщо у нього - неважливо в якій сфері і з чиєї вини - раптом виникне проблема, то він, не боячись докорів і звинувачень, зможе звернутися до батьків за порадою чи допомогою.

6. Не сваріть за минулі промахи! У багатьох дітей це відкладається на багато років і, звичайно ж, впливає на самооцінку і самореалізацію в майбутньому.

7. Не скупіться на похвалу  і подарунки навіть за незначні досягнення. Наприклад, на сайті http://babadu.ru/store/vendor/teutonia/ ви зможете підібрати цікаві недорогі подарунки. Ви не "захвалити» її, а дитина буде відчувати підтримку, любов і розуміння. Що неминуче позначиться на її успішності і на ваших взаєминах. Хочеться побажати добра, удачі і любові вам і вашим дітям!

Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Як правильно облаштувати спальню

Як правильно облаштувати спальню

Не всім людям добре спиться в спальні. Деякі воліють спати...

Як створити квітник на дачі...

Як створити квітник на дачі...

Збулась ваша заповітна мрія - ви придбали дачну ділянку. Тепер...

Як вибрати дачний будинок?

Як вибрати дачний будинок?

Дачний будинок за своїм призначенням відрізняється, як правило, від постійного...

Какие квартиры чаще всего грабят? Основные признаки

Какие квартиры чаще всего грабят? Основные признаки

  Квартирная кража — не редкость. Но есть определенный тип объектов,...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...