Як правильно поливати рослини

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.00 (1 Голос)
Як правильно поливати рослиниПравильний полив є запорукою гарного росту і цвітіння рослини, тому дуже важливо навчитися визначати потребу у воді кожної конкретної рослини в даний момент часу. Вона залежить від ряду чинників: від фізіологічних особливостей рослини, пори року, температури і освітленості, розміру горщика, вологоємності грунту.

При недостатньому поливі листя втрачають свою силу (повисають). При великій сухості кома поливна вода може протекти на піддон, не промочивши землю. У цьому випадку воду на кілька годин залишають на піддоні або занурюють горщик у воду майже до країв, при цьому добре змочується весь земляний ком. В результаті сильного пересушування грунту у рослини відмирає частина кореневої системи, жовтіє і осипається листя, спочатку нижні, а потім всі інші листочки, після чого рослина гине.

Любителі кімнатних рослин, які не знають як правильно поливати рослини, частіше все ж заливають рослини, ніж пересушують, що призводить до порушення повітрообміну в грунті, порушення роботи кореневої системи. Таким чином, пожовтіння і опадання листя при вологому грунті є сигналом для скорочення поливу.

При тривалому застої води в горщику коренева система загниває і гине, при цьому рослина стає млявою, "засихає" при вологому грунті і незабаром гине. На цій стадії можна спробувати зберегти в домашній колекції вигляд, укоренивши від нього живці, які попередньо потрібно потримати у воді для відновлення пружності. Саму ж постраждалу від надмірної старанності рослину можна спробувати реанімувати: вийняти разом з грудкою землі з горщика, поставити на перевернутий горщик і залишити на просушку на 2-3 дні. Просушувати ком також зручно, загорнувши його в суху газету і змінюючи її по мірі намокання.

Рясний полив.

Рослину поливають відразу після підсихання землі в горщиках. Такого поливу вимагає більшість тропічних рослин з тонким ніжним листям (папороті, бегонії, фітонії та ін), а також деякі рослини з шкірястим листям (цитрусові, фікуси, гарденії, плющі, кави, фатсії та ін.) І ті й інші дуже страждають від пересушування: листя жовтіє і опадає або в'яне і опускається, невідновлюючи попереднє положення. Рясний полив потребують також всі рослини в період цвітіння і росту. Навіть при незначному пересушуванні молоді пагони, бутони і квітки можуть засохнути.

Помірний полив рослин.

Рослини поливають не відразу після просихання землі, а через день-два, тобто злегка підсушують. Так поливають рослини з м'ясистим або сильно опушеними стеблами і листям (пеперомію, сенполію), з товстими корінням і кореневищами (пальми, драцени, ароїдні), з водоносними бульбами на коренях (аспарагус, хлорофітум, марантовие) і цибулинні рослини.
Для багатьох рослин легке підсушування є обов'язковим у період спокою, так як це стимулює дозрівання квіткових бруньок (епіфітні кактуси, стрелиции, кливии).

Рідкісний полив.

Рослини залишають сухими протягом декількох днів, тижнів, місяців. Це стосується в більшості своїй до сукулентів (кактуси, асфоделові), а також до листопадним бульбових і цибулинних рослин, які йдуть на спокій (багатьом амарилісових, глоксиній, каладіум, Аморфофаллюс і т.д.).

Поливають рослини водою кімнатної температури або трохи тепліше. При поливі треба покласти носик лійки на край горщика і потім повільно поливати. Якщо цибулини або бульби ростуть із землі, треба стежити, щоб вода не потрапляла на них, або поливати з піддонника, інакше бульба може загнити, і рослина загине.

Поливати треба так, щоб промок весь земляний ком і вода стекла на піддонник. У рослин, посаджених у важку землю, воду з піддонника зливають відразу, а у рослин, культивованих в легкому грунті, через півгодини-годину. Для деяких особливо вологолюбних болотних рослин вода в піддоннику повинна бути весь час.

Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Як зробити так, щоб у домі завжди був порядок?

Як зробити так, щоб у домі завжди був порядок?

У вас вдома хаос і ви не справляєтеся з усім,...

Вибираємо колір для стін...

Вибираємо колір для стін...

Ви самі напевно не раз помічали, що в одному приміщенні...

Які меблі вибрати для спальні хлопчика?

Які меблі вибрати для спальні хлопчика?

Активні ігри, біг, стрибки - більшість хлопчиків до безумства рухливі....

Як вирощувати помідори на підвіконнику

Як вирощувати помідори на підвіконнику

З настанням весняно-літнього сезону багато людей покидають задушливі міські квартири...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...