Як виховувати своїх дітей? Поради батькам

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Як виховувати дітейЗ даною проблемою стикається кожен з батьків, але не всі знають, як правильно чинити в тій чи іншій ситуації, яка стосується виховання дітей. Часом люди мало приділяють часу своєму чаду і тим самим воно починає вередувати, щоб хоч якось привернути до себе більше уваги або ж батьки навпаки приділяють багато уваги - і все одно виникають проблеми у вихованні. Як впоратися з примхами дитини, і які правила необхідно дотримуватися у вихованні дітей? Розберемо все окремо ...

Діти! Якими ж вони прекрасними народжуються на цей світ, скільки радості вони доставляють своїм близьким, вони такі милі і забавні, але як же все-таки правильно виростити своє чадо, щоб в майбутньому вийшла з нього хороша людина, яка досягне багато чого в своєму житті ? Дане питання хвилює багатьох батьків, зацікавлених у тому, щоб вони росли вихованими і успішними дітьми.

Порада 1. Необхідно дотримуватися строгість в вихованні дітей , а також пояснювати дитині, за що його покарали чи, в чому була його помилка.

Часом батьки не можуть знайти спільну мову зі своєю дитиною. А це відбувається через те, що вони не пояснюють що добре і що погано, чому в тій чи іншій ситуації він чи вона вчинили невірно і за що їх покарали.

На рахунок строгості у вихованні, можу доповнити, що вона необхідна як дівчаткам, так і хлопчикам. Але з дівчатками справа йде трохи м'якше, ніж з хлопцями. Дівчаток необхідно виховувати словами, розмовляючи з ними і пояснюючи багато нюансів, щоб вона зрозуміла, чому не можна чинити іншим чином. Дівчинку не можна бити і грубо з нею розмовляти, необхідно спілкуватися з нею ніжно, коли вона чинить правильно, а якщо ж вона робить щось неправильно - необхідно застосувати покарання у вигляді позбавлення відносин. А саме віддаленням, холодністю, мовчанням, тим самим дитина незабаром почне виправлятися.

Хлопчиків потрібно виховувати суворіше дівчаток. Вони не розуміють деколи тільки словом, і тут необхідно застосувати більш ефективні методи (у вигляді фізичного покарання), іноді, але не завжди. Намагатися все-таки пояснювати їм постійно про те, як необхідно себе правильно вести і карати треба діями, якщо на словах не виходить.

Прикладом покарання може бути:

1) позбавлення спілкування з друзями, ігор, розваг, грошей та інших благ;
2) навантаження додатковими справами;

3) фізичне покарання (в рідкісних випадках і тільки хлопчиків);
4) спокутувати провину (наприклад, зламав - полагодь).

Порада 2. Не кричіть на свою дитину. Криком ви не доб'єтеся того, щоб він вас зрозумів. Ви просто напросто його перелякаєте, і він почне плакати, в шоці не розуміючи, що ж насправді він скоїв поганого. А про це детальніше:

Діти часом бояться зробити ту чи іншу справу через те, що їх будуть лаяти батьки, але вони не усвідомлюють повною мірою, чому батьки їм забороняють це робити. Необхідно розмовляти з дітьми на цю тему і пояснювати чому не можна робити те і те, і що буде, якщо вони все-таки не послухають вас (і не загрожувати покаранням, а пояснити все про шкоду тої чи іншої справи).

Порада 3. У родині суворим повинен бути батько, а мама повинна бути доброю.

У сім'ях частенько відбувається все навпаки. Карають дітей мами, а татусі тим часом навпаки жаліють дітей. Це велика помилка, яку необхідно виправляти обом батькам! Мама повинна розмовляти з дітьми також як і батько, обговорювати, що є добре, а що погано. Але карати і забороняти що-небудь повинен в основному батько. Так як він глава сім'ї і йому необхідно вирішувати, що і як буде, а мама тим часом повинна погоджуватися з ним. Якщо ж щось їй не подобається у вихованні дітей, то вона повинна обговорювати це не при них. Батьки повинні сісти і обговорити удвох, що необхідно виправитися в їх поведінці і знайти компроміс.

«Як же бути матерям одиначкам?» - Запитаєте ви, але тут справа йде інакше. Необхідно обов'язково знайти того, хто замінить батьківську увагу, це може бути дідусь, дядько, або хтось з родичів. Так як  дитина все-таки повинна рости при наявності тата й мами, тому наявність чоловічої уваги в сім'ї необхідно, нехай буде і не такою частою, як це є в повних сім'ях, але все ж.

Порада 4. Батьки не повинні з'ясовувати стосунки в підвищеному тоні або, що ще гірше, ображати один одного, у присутності дітей.

Батьки можуть обговорювати якісь спірні питання, але без підвищення тону і образ, у присутності дітей - це буде хорошим повчальним уроком не тільки для них, але і для дітей. Діти вбирають як «губка» всю ту інформацію, яка відбувається на їхніх очах. І якщо вони бачать, як шанобливо один до одного ставляться їхні батьки, тим самим вони будуть ставитися також не тільки до своїх батьків, а й до всього їх оточенню. Адже як спілкуються в будинку - так розмовляють і ведуть себе діти за стінами цього самого будинку.

Порада 5. Діти повинні знати міру грошам і цінувати все те, що їх оточує.

Часом діти бувають розпещеними, причина цьому - батьки. Адже як вони спочатку привчили своє чадо - так воно надходить і вимагає в подальшому від батьків і оточуючих навколо. Діти повинні цінувати все те, що їх оточує, знати міру грошам - це необхідно в них зрощувати з перших років життя і виховувати на протязі того, поки вони не стануть повноцінною особистістю.

Висновок: батькам необхідно постійно розмовляти зі своїми дітьми , пояснювати, що є погано, а що - добре; також вони повинні створити довірчі і дружні стосунки зі своїм чадом. Яка атмосфера в сім'ї, а також відносини батьків - таким і буде дитина, тому необхідно створити якомога більш гармонійні стосунки, як з чоловіком, так і з родичами.


Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Запах у квартирі. Як позбутися неприємного запаху

Запах у квартирі. Як позбутися неприємного запаху

Люди люблять спілкуватися і тому часто заходять до друзів або...

Як зробити гардеробну із комори

Як зробити гардеробну із комори

Комора – це чудове місце в квартирі. Використовувати її можна...

Кондиционер для белья: выбираем правильно

Кондиционер для белья: выбираем правильно

С изобретением автоматических стиральных машин ежедневная стирка стала не в...

Скворечники для сада: зачем они нужны и какими должны быть

Скворечники для сада: зачем они нужны и какими должны быть

Существует одна замечательная традиция – вешать скворечники для птиц на...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...