Як почистити праску в домашніх умовах?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.22 (9 Голосів)

Як почистити праскуЯк правило, праска ламається в самий невідповідний момент. Зазвичай це відбувається, коли ми кудись спізнюємося або повинні виглядати не просто добре, а ідеально. Ось тоді ми журимося про те, що вчасно не подбали про профілактику.

Питання про те, як почистити праска в домашніх умовах, не втрачає своєї актуальності. Напевно, якщо ретельно дотримуватися всіх рекомендації виробника, проблем з праскою не буде довго, але хто ж робить все так, як треба! Недотримання температурного режиму та використання жорсткої води призводять до того, що на підошві праски з'являється наліт, а всередині резервуара для води утворюється накип.

Чим це загрожує? Якщо забруднилася підошва, то під час прасування на одязі будуть з'являтися неестетичні плями. В особливо запущених випадках тканина може пригорати. Як результат - одяг зіпсований, а нагар на підошві стає все густішим. Так відбувається до тих пір, поки праскою стане зовсім неможливо користуватися.

З накипом все ще складніше. Забиті отвори, через які проходить пар, спочатку ще якось справляються зі своєю функцією. Правда, через них періодично разом з парою вихлюпується накип, обсипаючи тканину дрібною крихтою і залишаючи на ній плями.

Потім, коли отвори повністю забиваються, нагрівальні елементи і датчики температури виходять з ладу. Все! Праска зламалась! Щоб цього не сталося, треба регулярно чистити праску від накипу. Робити це можна як спеціальними, так і підручними засобами.

Як почистити підошву праски від нагару?

Якщо у вас під рукою немає спеціального олівця, а питання про те, як почистити праску в домашніх умовах від нагару, назріло настільки, що вже не терпить зволікань, можна скористатися звичайним оцтом.

Оцет наноситься на праску, як будь-який рідкий миючий засіб, тобто ви просто просочуєте ним тканинну серветку або ганчірку і з невеликим зусиллям протираєте підошву. Після чистки нагрійте праску і «відполіруйте» підошву. Замість оцту можна використовувати лимонну кислоту. Її треба розчинити у воді.

Для чищення підошви не можна використовувати абразивні засоби, а ось звичайні миючі гелі бувають ефективними. Тільки після їх застосування поверхню треба кілька разів протерти вологою тканиною, щоб змити залишки гелю. Засоби для миття посуду, застосовувані регулярно, дозволяють зберігати підошву чистою. Для видалення невеликих забруднень також можна використовувати засіб для миття скла або поверхні плит з склокераміки.

Як почистити праску від накипу?

Набагато складніше йде справа з тим, як почистити праску в домашніх умовах, якщо отвори закупорені накипом. Навіть спеціальні засоби часом не дають потрібного результату. Порад з видалення накипу маса - від відносно безпечних до екстремальних.

До екстремальних я б віднесла занурення підошви праски в оцет з подальшим її нагріванням. До відносно безпечним - лимонну кислоту. Для приготування складу в склянці теплої води треба розвести 25 г лимонної кислоти, залити розчин в резервуар праски, поставити регулятор температури на максимум і натисканням на кнопку подачі пари провести очистку.

Після процедури треба таким же способом очистити резервуар вже від лимонної кислоти. Для цього мінімум два рази залийте і «виженіть» з резервуара чисту воду. Якщо сильно забилися отвори для випуску пари, то розчин лимонної кислоти вводять в них за допомогою шприца.

З приводу того, чи можна чистити таким способом праску від накипу , існують різні думки. Однак коли іншого виходу немає, і питання стоїть ребром, чистити праску або купувати нову, з усіх пропонованих народних способів цей - найбезпечніший.


Читайте також в рубриці «Дім та затишок»

Купуємо посудомийну машину. Плюси і мінуси

Купуємо посудомийну машину. Плюси і мінуси

Не в ліні хазяйській справа, але все-таки. Доки? Всі ці...

Вибираємо правильно диван

Вибираємо правильно диван

Диван - багатофункціональний предмет меблів і може використовуватися по-різному. Якщо...

Навіщо нам потрібен іонізатор повітря?

Навіщо нам потрібен іонізатор повітря?

В останні роки іонізатори повітря стали одними з найпопулярніших побутових...

Як вибрати світильники для спальні

Як вибрати світильники для спальні

Якісне освітлення для спальні має важливе значення для кожного з...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як почистити праску в домашніх у…

Як почистити праску в домашніх умовах?

Як правило, праска ламається в...

Як позбутися від тарганів (тарак…

Як позбутися від тарганів (тараканів)

Як позбутися тарганів і вивести...

Догляд за кімнатними рослинами..…

Догляд за кімнатними рослинами...

У будинку, де немає живої...

Як позбутися мушок на кухні?

Як позбутися мушок на кухні?

Існує два види мушок, поява...

Як виховувати сина. Поради батьк…

Як виховувати сина. Поради батькам

Виховання хлопчиків - процес відповідальний....

Як пережити розлучення...

Як пережити розлучення...

Коли розлучаються двоє - це...

Найважливіші принципи дизайну ін…

Найважливіші принципи дизайну інтер'єру

Сьогодні ми поговоримо з вами...

Швидке прибирання квартири. Пора…

Швидке прибирання квартири. Поради від професіоналів

Вас кожен раз пересмикує, коли...

Як стримати сльози...

Як стримати сльози...

Всі ми знаходилися в такій...