Likarni UA

Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.50 (1 Голос)

Операції по заміні суглоба – кульшового, колінного, гомілковостопного, плечового міцно увійшли в сучасне життя. Рівень медицини дозволяє зробити цю операцію доступною. У Росії потреба в операції із заміни тазостегнового суглоба досягає числа близько 300 000 в рік.

У зв'язку з цим багатьох цікавить процес реабілітації після ендопротезування. Коли можна вставати, сидіти, лежати на животі? Не всі можуть відправитися в спеціалізований санаторій або оплачувати індивідуального реабілітаційного лікаря.

Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі

На щастя, існує методика відновлення (реабілітації) пацієнтів, які перенесли операцію з ендопротезування. Дотримуючись нескладних правил, можна позбутися від неприємного почуття невідомості, безпорадності перед обставинами і поступово впевнено йти до одужання.

Коли можна лежати на животі після ендопротезування кульшового суглоба

Збираючись в лікарню, потрібно подумати про повернення додому. Адже операція належить складна. Без сторонньої допомоги на перших порах буде важко.

При підготовці до неї, лікар обов'язково порадить підготувати будинок до післяопераційному поверненню. Зазвичай вдається підібрати пристосування, що виключають певні положення тіла.

У стаціонарі

Відразу після ендопротезування пацієнт знаходиться в реанімаційній палаті, лежачи на спині. Між ногами розміщують валик, який утримує кінцівки в правильному стані. Тут марно ставити питання лікаря, коли можна лежати на животі. Перші дні це категорично заборонено, навіть якщо стан хворого задовільний. Але якщо є яке-небудь ускладнення, тоді цей термін може тривати.

Наступний етап після ендопротезування – переведення в палату інтенсивної терапії.

Тут приберуть катетер із сечового міхура і, якщо все йде добре, дозволять вставати з дозованою опорою (ходунки). Але лежати на животі можна буде, коли настане загоєння тканин.

У хворого буде високий унітаз, високий стілець і висока ліжко. Це потрібно для того, щоб кут згинання суглоба не перевищував 90 градусів. Тобто, якби пацієнт сидів на стільці з прямою спиною, кут б і склав 90 градусів. У ліжку сидіти можна буде, відкинувшись на подушки.

Слід обмежити ротацію – обертання суглоба, при якому з випрямленою ногою стопа відхилялася б більш, ніж на 30 градусів.

Коли приберуть катетери і крапельниці, можна буде, обережно повертаючись з допомогою медсестри, лежати на животі в години неспання. Вважається, що в такому положенні суглоб краще розтягується.

Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі

Коли пацієнт лежить на животі, колінний суглоб повинен бути максимально разогнут. Це нелегко, часом болісно. Але якщо не стежити за випрямленням ноги на початку реабілітації, потім буде вкрай складно її випрямити.

Цього ні в якому разі не можна робити, поки не приживеться протез. При такому положенні на навколишні тканини припадає велике навантаження і є ймовірність перелому чи вивиху штучного суглоба.

Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі

 

У стаціонарі вчать фізичним вправам для підготовки м'язів до пересувань. Їх потрібно повторювати і вдома, поступово збільшуючи їх кількість.

Після виписки

Після виписки із стаціонару багатьох цікавить — коли можна лежати на животі після ендопротезування? Адже повна реабілітація після такої операції настає через досить тривалий час, близько року.

Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі

Деяким лікарі кажуть, що 2 місяці спати потрібно тільки на спині. Для когось цей термін становитиме від півроку до року. Причина в тому, що уві сні ненароком можна повернути стопу всередину, зігнути коліно, привести хвору ногу до здорової. Це загрожує вивихом протеза.

Самостійно перевертатися на живіт поки що буде складно. Тут необхідна допомога близьких. Та й лежати довго нелегко.

Те, що у здорової людини не викликає проблем, для людей після ендопротезування дуже складно. Спертися на хворий суглоб не можна, треба дотримуватися кут в 45 градусів між розведеними ногами, нести вагу тіла на ліктях і кистях.

Таке складне вправу, мабуть, важче віджимання. Не дивно, що воно не всім під силу. Особливо нетренованим людям, наприклад, літнім жінкам.

Але лежати на животі під контролем положення суглоба можна і навіть входить у комплекс відновної гімнастики для перших 3 місяців після ендопротезування. Коли пацієнта виписують, дають пам'ятку з цими вправами.

Лікувальна гімнастика

Стрейчинг стегна (вправи виконуються лежачи):

 • Ноги по черзі згинаються в колінах. При цьому потрібно намагатися дістати п'ятами до сідниць;
 • Напружуючи сідничні м'язи і м'язи ноги, намагатися як можна більш повно розігнути її, розпрямити. При цьому пальці стопи спираються на підлогу;
 • Виконувати руху повзучи по-пластунськи»;
 • Підйом найбільш повно випрямленою ноги назад, напружуючи при цьому сідничні м'язи.
 •  

   

  Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животіТиск п'ятами (якщо оперували не переднім доступом):

 • З'єднати п'яти, зігнувши коліна (як жаба) і, напружуючи сідниці, утримувати 6 секунд;
 • Розслабити м'язи сідниць, напружити м'язи тулуба, утримувати 6 секунд.
 • З 3 – 4 тижні можна плавати на животі. Дотримується правило «не більше 90 градусів для згину в суглобі».

  Секс після ендопротезування

  Займатися сексом, лежачи на животі можна через 6 тижнів після операції, коли заживуть м'язи і зв'язки, що оточують оперовану область. Але є певні пози, які поки заборонені.

  Дозволені позиції для сексу:

 • Положення лежачи. Пацієнт зверху, партнер знизу.
 • Положення лежачи. Партнер зверху, пацієнт знизу.
 • Положення на боці. Пацієнт має оперовану ногу зверху партнера.
 • Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі

  І тут є ряд правил:

  • Ніяких різких поворотів;
  • Ніяких рухів в суглобі;
  • Кут згинання ноги не перевищує 90 градусів;
  • Не зближувати і не схрещувати ноги.
  • Це цікаво: У народів, де жінки носять дітей на спині з розведеними ніжками, немає порушень в тазостегнових суглобах. Анатоми погоджуються, що така поза є найкращою.

   Коли можна лежати на животі після ендопротезування колінного суглоба

   У разі заміни цього суглоба дотримуються майже всі правила для кульшового суглоба. Так само необхідно тримати валик між ногами. Спати на животі заборонено протягом перших 2 місяців. По тим же причинам: у сні мимоволі скреститься ноги, відбудеться обертальний рух в суглобі і т. п.

   Правила «90% і 45%» так само діють, сильно згинати ноги в тазостегновому суглобі і лежати на прооперированном боці спочатку теж не можна.

   На 21-й день гімнастичний комплекс включають позиції з положення на животі, щоб витягувалися зв'язки. Повертатися треба через здоровий бік.

   Це цікаво: Симптоми артрозу знаходять після 40 років у 20% мешканців земної кулі. До 70 років це число збільшується до 60%.

   Як спати на спині і висипатися

   Для прооперованих людей великою проблемою може стати неможливість спати на животі, на боці, міняти положення тіла вночі. Від зміни пози вони довго не можуть заснути знову.

   Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі

   Є хороші поради, як допомогти їм. Краще навчитися міцно спати на спині, поки повністю не заживе суглоб. Таке становище для нього менш травматично.

  • Щоб легко заснути, лежачи на спині, дуже важливо дотримуватися режиму дня. Коли день у день доводиться лягати в один і той же час, формується рефлекс.
  • Ще один спосіб – активний спосіб життя. Тоді за день організм дійсно втомиться і бажаний сон прийде швидко.
  • Часто люди нехтують болем. Цього робити ні в якому разі не можна. Ті кошти, що прописав лікар, краще прийняти на ніч, що «економити» і пити таблетки тільки при фізичних навантаженнях. Адже вночі потрібен повноцінний відпочинок, відновлення. А вдень сильний біль попередить про неприпустимість таких перевантажень.
  • Відновлення після ендопротезування. Коли можна лежати на животі

   Дотримуючись цих порад, не забуваючи про гімнастики і неприпустимість набору зайвої ваги можна вже через рік повернутися до нормального життя, хоча не без обережного ставлення до себе, звичайно.


   Читайте також в рубриці «Здоров'я»

   Як позбутися від запорів – дієві поради

   Як позбутися від запорів – дієві поради

   Запори, якими , за статистикою, страждає 45% населення земної кулі,...

   Як вилікувати нежить?

   Як вилікувати нежить?

   Якщо існують питання, то на них обов'язково десь повинні знаходитися...

   Народна медицина. Трава чи таблетки?

   Народна медицина. Трава чи таблетки?

   Існує безліч спірних питань. Один з них про народну медицину....

   Як використовувати калину?

   Як використовувати калину?

   Про те, що ягоди калини мають лікувальні властивості, знають навіть...

   загрузка...


  загрузка...

  ТОП-10 по темі:

  Токсини в організмі — симптоми

  Токсини в організмі — симптоми

  Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

  Як спровокувати місячні

  Як спровокувати місячні

  Як спровокувати місячні, і чи...

  Чим лікувати заїди в куточках гу…

  Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

  Заїди в куточках губ —...

  Як перервати вагітність на ранні…

  Як перервати вагітність на ранніх термінах

  Невтішна медична статистика стверджує, що...

  Скільки калорій потрібно в день,…

  Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

  Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

  Що робити, якщо ви захрипли або …

  Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

  Якщо пропав голос? Перш за...

  Як лікувати нігті на руках, якщо…

  Як лікувати нігті на руках, якщо вони відходять від шкіри

  Проблему відшарування нігтя можна вирішити...

  Високий тиск - що робити?

  Високий тиск - що робити?

  Основна причина високого тиску -...

  6 порад по харчуванню для дітей

  6 порад по харчуванню для дітей

  Заохочувати здорове харчування може іноді...

  Навіщо і як потрібно вживати льо…

  Навіщо і як потрібно вживати льон?

  Ще з давнини лляне насіння...