Likarni UA

Індійська вправа Тратака для відновлення зору

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)

Здатність бачити – унікальна особливість і дар, даний людині. Інформація, яку людина отримує за допомогою органів зору, є життєво важливою для нього. Як багато прекрасних речей і моментів ми бачимо з допомогою зору. Всі самі сильні життєві враження, які накопичуються в нашій пам'яті, засновані в першу чергу на видимому спогляданні події.

ЗМІСТ:
— Симптоми втомлених і перенапружених очей
— Індійське вправа Тратака для відновлення зору
— Прості поради очної гімнастики на кожен день
— Вправи для відновлення зору — ВІДЕО

На сьогоднішній день у багатьох часто виникає необхідність користуватися досягненнями сучасних технологій, зокрема, комп'ютером. Ми використовуємо комп'ютер для роботи і розваг вдома та на робочому місці.

Індійське вправа Тратака для відновлення зору

Індійське вправа Тратака для відновлення зору

Однак, як давно доведено, довгий споглядання в одному напрямку або на одній точці, згубно впливає на зір, нерегульоване напруга зору надає негативну реакцію на очі.

Насправді, дуже складно контролювати розподіл навантажень на власний зір. Тому для збереження зору важливо знати про симптоми втомлених очей і про те, коли проводити профілактичні вправи для очей і коли давати очам відпочинок.

Найбільш очевидними і показовими симптомами втомлених і перенапружених очей є почервоніння, виділення сліз, поява лопнувших судин, погіршення зору. У результаті людині хочеться почухати очі, потерти їх, закрити очі для невеликого відпочинку.

Якщо не звертати уваги на такі симптоми, незабаром гострота зору починає стрімко падати. Погодьтеся, краще попередити погіршення зору, ніж користуватися окулярами в досить ранньому віці. Так як же уникнути частого перевтоми очей і як правильно проводити вправи для відновлення зору?

Фізичне навантаження на м'язи, звісно, в міру, є дуже корисною для підтримання їх тонусу. Очі також рухаються і функціонують з допомогою м'язів, і слід і їх підтримувати з допомогою спеціальних тренувань. Для цього фахівці розробили спеціальні вправи, завдяки яким можна зберегти їх в належному стані. При довгому погляді на екран м'язи очей довгий час знаходяться в напрузі, внаслідок чого перевтомлюються, картинка незабаром починає розпливатися і втрачати первісну чіткість.

У світі йоги для відновлення зору існує спеціальні вправи, про які ми і поговоримо.

Індійське вправа Тратака для відновлення зору

Індійське вправа Тратака для відновлення зору

Індійське вправа Тратака для відновлення зору

Тратака — це вправа для зору в йозі, спрямоване на розвиток здатності до концентрації і зміцнення зору. Суть тратака зводиться до безперервної фіксації погляду на точці або свічці без моргання. Слово «тратака» означає «пильно споглядати», тому і вправа полягає в зосередженні погляду на одній точці.

Існує кілька варіантів вправи Тратака.

Перший і самий відомий варіант передбачає фіксацію погляду на палаючої свічки в темній кімнаті. Це проста форма тратаки і вона абсолютно безпечна навіть для новачків. Вправа робиться так:
n1) Сядьте на відстані 1 метра від палаючої свічки, щоб полум'я було на рівні ваших очей.
nПоложення тіла повинно бути спокійним, випрямленою по поставі.
n2) Заплющить очі і розслабте тіло, а потім відкрийте очі і постарайтеся дивитися на полум'я, не відриваючись і не моргаючи, протягом 1 хвилини. При цьому не потрібно напружуватися, заспокойте себе вільними думками про ніж, наприклад, про вільному польоті.
n3) Коли очі втомляться або почнуть сльозитися, закрийте їх і розслабтеся. Важливо розслабити м'язи очей. Не рухаючись з закритими очима, протягом 1 хвилини візуалізуйте полум'я, яке ви бачили.
n4) Відкрийте очі і знову дивіться на полум'я близько 1 хвилини.

Повний комплекс вправ повинен становити 5 – 6 разів, проте для новачка важливо починати процес поступово, не навантажуючи себе. При цьому, важливо збільшувати час споглядання на свічку і час відпочинку зору. Такі етапи повинні бути весь час практично рівними.

Це індійське вправа Тратака для відновлення зору стимулює нервові центри очниць і добре їх тренує. Вважається, що воно сильно зміцнює зір.

Другий варіант індійського вправи Тратака називається Бхрумадхья Дришти (фронтальний погляд).
nЦей варіант вправи розрахований на більш досвідчених учнів йоги, які можуть повністю контролювати свій стан.
nСуть вправи полягає в концентрації зору на так зване третє око, що знаходиться в проміжку між бровами. Для правильного виконання необхідно закотити очі і спрямувати погляд на місце між бровами. Як стверджується, фіксація погляду на цій точці стимулює нюховий та зоровий нерви, що впливає на стимулювання центральної нервової системи.
nПри правильному виконанні такий варіант вправи Тратака надає заспокійливу дію на черепні нерви і зрівнює дихальні процеси організму, однак при необережному виконанні ножно запросто перенапружити очні м'язи.

nТакож ця вправа може виконуватися при фіксації погляду на кінчику носа. При цьому така релаксативная фіксація погляду у досвідчених йогів досягає 15 хвилин.

Ще одним цікавим варіантом індійського вправи Тратака для відновлення зору служить носової погляд чи вправу під назвою «Насара Дришти».
nДля його виконання необхідно сісти, розслабитися, і спрямувати погляд на кінчик носа протягом однієї або двох хвилин. Після, важливо повністю розслабити очні м'язи протягом такого ж часу.
nВправа повторюється кілька разів поспіль, збільшуючи інтервали відпочинку і споглядання. Щоденні тренування сприяють зміцненню м'язів очей і збільшення сили концентрації.

Насправді, об'єктами індійського вправи тратака можуть бути різні предмети. Це і невелика плямочка на стіні, і повний місяць, і тінь, сонце, кінчик носа, джерело яскравого світла, а також уявні джерела фіксації зору. Для досягнення найбільшого ефекту новачкам в якості джерела споглядання можна застосовувати власне відображення в дзеркалі або очі іншої людини, навіть на фотографії.

При цьому, якщо джерело споглядання видимий і реально існуючий, така вправа трактату належить до виду бахиранга (зовнішня тратака). А якщо він вигаданий, створений у свідомості людини при закритих очах, — це внутрішня тратака, звана «антаранга».
nТривалість цього індійського вправи зазвичай становить 15-20 хвилин. А у випадку стимулювання очних м'язів для виправлення дефектів зору – звичайно більше, за призначенням вчителя.

Індійське вправи для відновлення зору часто призначають людям, що мають проблеми з безсонням або сильним розумовим перенапруженням.
nЇм рекомендується виконувати тратаку за 15 хвилин до сну.

Прості поради очної гімнастики на кожен день

Якщо ви не маєте можливості застосовувати на практиці індійські вправи тратака, для відновлення зору в домашніх умовах можна навчитися комплексом простих вправ для збереження і зміцнення зору.

Коли зір піддалося сильному напрузі, всередині очних яблук виникає хворобливе відчуття, виділяються сльози, очі червоніють, з'являється бажання все негайно залишити і розслабити їх хоча б на пару хвилин.

Важливо прислухатися до реакції свого організму і дати зору відпочити.
nЕксперти радять через кожну годину роботи виділяти хоча б п'ять хвилин для очних вправ. Слід віддалитися від палаючого монітора, сісти в зручне положення і розслабитися. Потім зігріти долоні (можна потерти їх один про одного пару хвилин) і прикрити ними очі. Так спокійно сидіти, роздумуючи про щось спокійне і радісне, приблизно 4 – 5 хвилин. Після цього необхідно швидко поморгати кілька разів, щоб м'язи знову розслабилися.
nА після потрібно скористатися цими простими і ефективними вправами для відновлення зору.

1) направити Погляд вгору і вниз кілька разів, не рухаючи при цьому головою. Потім переводити його наліво і направо 4 – 6 разів, також не повертаючи голови. Закрити і відкрити очі близько 3 – х разів.
2) Проведіть поглядом діагональ в повітрі, з одного кута в інший, теж близько п'яти разів. Трохи поморгати. Зробити кілька рухів по колу вліво, потім вправо, не квапливо, а плавно. Знову поморгати. При можливості подивитися на зафіксовану точку вдалині.

До того, як виникло телебачення і технології ускладнилися, у людей досить довго були присутні хороший зір. Причина та, що при фіксації погляду на далекій точці очні м'язи не напружені, а розслаблені.
3) Можна на віконному склі позначити точку, встати недалеко від неї і спрямовувати погляд на неї, а потім вдалину або на горизонт. Так проробляти кілька разів. Очі закрити руками, щоб не потрапляло світло, і в цьому темному просторі поводити поглядом вгору, вниз, ліворуч і праворуч. Повторити кілька разів і поморгати.

Усі вищезгадані вправи можна повторити по другому колу.
nТакий гімнастичний комплекс можна проводити кілька разів на день.
nНасправді, провідні лікарі-офтальмологи визнають його благотворний вплив і призначають їх багатьом пацієнтам вже багато років.
nВ результаті регулярного застосування вправ поліпшується загальний відсоток зору, людина починає бачити на максимум своїх можливостей навіть в темний час доби.

Підвищується різкість і швидкість визначення кольору.

Будьте здорові і вчасно стежте за своїм організмом!

Вправи для відновлення зору — ВІДЕО

Дізнайтеся прямо зараз про користь кунжутної олії для організму. Як його слід приймати і всі протипоказання.


Читайте також в рубриці «Здоров'я»

Протигрибковий лак для нігтів «Офломил» (ціна)

Протигрибковий лак для нігтів «Офломил» (ціна)

Проблеми з шкірою рук і нігтями доставляють масу незручностей у...

Найбільш ефективні народні засоби лікування грибка нігтів

Найбільш ефективні народні засоби лікування грибка нігтів

За даними, отриманими в результаті досліджень сучасних вчених, кожна п'ята...

Як пити насіння льону для очищення організму

Як пити насіння льону для очищення організму

Льон – це рослина, яка досить тривалий час вірою і...

Жовті нігті на ногах: причина і лікування

Жовті нігті на ногах: причина і лікування

Напевно, дуже складно знайти людину, у якого хоч один раз...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Токсини в організмі — симптоми

Токсини в організмі — симптоми

Організм будь-якої людини піддається інтоксикації...

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні

Як спровокувати місячні, і чи...

Чим лікувати заїди в куточках гу…

Чим лікувати заїди в куточках губ терміново

Заїди в куточках губ —...

Як перервати вагітність на ранні…

Як перервати вагітність на ранніх термінах

Невтішна медична статистика стверджує, що...

Скільки калорій потрібно в день,…

Скільки калорій потрібно в день, щоб схуднути

Сьогодні ми будемо рахувати калорії...

Що робити, якщо ви захрипли або …

Що робити, якщо ви захрипли або пропав голос?

Якщо пропав голос? Перш за...

Як лікувати нігті на руках, якщо…

Як лікувати нігті на руках, якщо вони відходять від шкіри

Проблему відшарування нігтя можна вирішити...

Високий тиск - що робити?

Високий тиск - що робити?

Основна причина високого тиску -...

6 порад по харчуванню для дітей

6 порад по харчуванню для дітей

Заохочувати здорове харчування може іноді...

Навіщо і як потрібно вживати льо…

Навіщо і як потрібно вживати льон?

Ще з давнини лляне насіння...