Отит у дітей, симптоми і лікування отиту

Причини виникнення захворювання
Отит (від грецького отосі - вухо) - запальне захворювання 1-го або декількох відділів вуха. Фактично назва підказує, що будь-яке воспаление уха називається отитом. Хоча в більшості випадків його називають запаленням середнього вуха - гострий середній отит. Розрізняють дві фази цього захворювання, які змінюють одна одну при несвоєчасному лікуванні - катаральний і гнійний отит. І якщо катаральна фаза, при якій фактично і спостерігаються головні симптоми - підвищена температура (близько 38), гострі болі в вухах, що віддають в око, закладеність, шуми і не так страшна, то гнійна, спочатку якої може спостерігатися поліпшення - це вже гірше, бо інфекція вже почала руйнувати вушні порожнини малюка. І краще, якщо гній витікає через вушка, а не накопичується всередині.
Симптоми захворювання
Симптоми отиту у малюків різноманітні, але все таки їх можна виявити при бажанні. Це спочатку болі в вушку у малюка. Він буде ридати, інтуїтивно тягнутися до хворого вушка. Якщо натиснути на хрящик, який виступає перед входом у вушну раковину, то больові відчуття у малюка посиляться. Це все виникає на тлі збільшення температури до субфебрильної (37-38 градусів), також вірогідні блювота і пронос, сонливість і млявість малюка.
Але якщо у малюка середній отит, то необхідно терміново звертатися до лікаря. Він пропише, найімовірніше, ліки для видалення інфекції і загального відновлення організму. Зі свого боку давайте дитині побільше вітамінів у вигляді свіжих соків з яблук, моркви, апельсинів.
Ймовірні ускладнення
Це може бути і мастоідит (запалення соскоподібного відростка, який знаходиться «за» вухом), менінгіт, абсцес мозку, глухота. Крім того, скупчення ексудату (виділень і товарів розпаду тління) при гнійному середньому отиті так чи інакше погіршить слух малюка. Якщо вживати заходів, то це явище тимчасове, але якщо ні ... також може розвинутися набутий отит але тлі загальної безпорадності малюка.
Гуляти з чадом і інтенсивно провітрювати приміщення з ним можна тільки після повного лікування і реабілітації (тиждень від вилікування). Надалі потрібно дотримуватися комплекс заходів на уникнення повторного захворювання: шапочка на прохолодному повітрі, краще навіть з тампонами в вушках, недовге купання і мінімум контакту води з вушками, хороше харчування, фізична активність.
Читайте також в рубриці «Здоров'я»

Тягнучі болі внизу живота після місячних
Поява місячних кожен місяць говорить про нормальну роботу жіночого організму....

Якщо здуває живіт після їжі. Причини метеоризму
Напевно, багато людей у своєму житті стикалися з незручної ситуації,...

Дієта при інсулінорезистентності для схуднення
Оскільки навіть невелика втрата ваги впливає на зниження резистентності до...

Німецька дієта «7 тижнів» — відгуки та результати
Проблема зайвої ваги і незадоволеності власною фігурою – одна з...
загрузка...
загрузка...