Як вибрати плитку для кухні?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Як вибрати плитку для кухні?Вибір плитки для кухні за принципом «подобається / не подобається» - не вірний! Матеріал потрібно підбирати за деякими особливим показниками. 

У першу чергу, зверніть увагу на загальне призначення плитки: викладати кухонний фартух з масивної плитки для підлоги - невдала ідея: надто важка, така кераміка не протримається довго на вертикальній поверхні. Зверніть увагу і на екологічну чистоту матеріалу - адже він буде перебувати в приміщенні, що передбачає тісний контакт з продуктами.

Українська облицювальна кераміка повинна відповідати нормам ДСТУ, французька продукція - стандартам UPEG, німецька - DIN. Плитка з Великобританії повинна відповідати документам BS, з США - ASTM-ANSI, а італійська кераміка - UNI EN. Іноді маркування товару містить сорт - перший, другий чи третій, чим він вищий - тим вище і якість матеріалу.

Перевіряємо якість плитки

Купуючи плитку для кухні на ринку або в магазині, проведіть невелике візуальне дослідження. Прикладіть гранями один до одного дві плитки, у них повинні бути рівні краї, а стикатися одна з одною вони повинні ідеально. Прикладіть їх тепер «обличчям до обличчя» - поверхні повинні бути рівними, гладкими, без увігнутих або опуклих ділянок, відколів, тріщин та інших недоліків.

Яка плитка підійде для вашого випадку?

Для кухонного фартуха підійде звичайнісінька плитка товщиною 3-4 мм. Головне її якість - хімічна стійкість, адже ця ділянка стіни буде митися вельми часто. На це властивість матеріалу вкажуть літери «АА» в його маркуванні, більш низька опірність до хімічних речовин - у кераміки «АВ», ще менш стійкі марки «АС» і тим більше «АD». Вибирайте непористу плитку для кухні і обов'язково - глазуровану, вона краще чиститься, відштовхує бруд і вологу. У той же час занадто блискучі поверхні візуально зменшують простір і не підходить для дуже маленьких кухонь. Кухонний фартух не притягатиме до себе уваги, якщо ви виберете для нього кераміку однотонну, яка поєднується за кольором з підлогою, стільницею, меблями, але можна зробити цю ділянку стіни, навпаки, яскравою, барвистою, контрастною, використовуючи декоративні вставки.

Можна «продовжити» плитковий килим і на робочій поверхні столу - дизайнери називають цей прийом оформлення «сповзаючим фартухом». У цьому випадку плитка повинна бути не тільки стійкою до хімікатів, але і бути стійкою до стирання (вибирати потрібно найбільш міцні варіанти, 1-2 класу зносостійкості). Такою же плиткою можна покрити і підвіконня, організовуючи, таким чином, додаткову робочу поверхню, а також обідній стіл.

Підлогова плитка для кухні повинна бути максимально зносостійкою, витримувати не тільки постійну ходьбу по ній мешканців будинку, але і падіння на неї різних предметів. Товщина плитки повинна бути не менше 5-7 мм, оптимально - 9 мм, а механічні та хімічні характеристики стійкості мають бути найвищими. Матеріал для підлоги повинен бути матовим і трошки шорстким - так ви убезпечите себе від падінь, в той же час сильно виражена текстура недоспустима - в ямках і зазубринах затримується бруд, який потім буває важко відчистити.

Читайте також в рубриці «Як вибрати»

Які вибрати спиці для в'язання

Які вибрати спиці для в'язання

Спиці для в'язання необхідно вибирати якісні. Вони можуть виконуватися з...

Пилосос - як вибрати?

Пилосос - як вибрати?

Пилосос - один з найбільш потрібних пристроїв в кожному будинку....

Вибираємо масажний стіл...

Вибираємо масажний стіл...

Останнім часом масажні столи користуються попитом не тільки у фахівців....

Як вибрати чоловічу сумку?

Як вибрати чоловічу сумку?

Яку чоловічу сумку вибрати сильній половині людства, щоб відчувати себе...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Подарунки на новосілля

Подарунки на новосілля

Закінчення ремонту або переїзд на...

Як вибрати сендвіч панелі для бу…

Як вибрати сендвіч панелі для будівництва

Сендвіч панелі є універсальним продуктом,...

Вибираємо тканину для постільної…

Вибираємо тканину для постільної білизни

Вибір постільної білизни не просте...

Що подарувати дитині на 6 років?

Що подарувати дитині на 6 років?

Шестирічні діти все ще зберігають...

Як вибрати масажний стіл?

Як вибрати масажний стіл?

Для тих, хто вирішив займатися...

Що можна подарувати дитині?

Що можна подарувати дитині?

Що подарувати на день народження?...

Вибираємо газову плиту для дому

Вибираємо газову плиту для дому

При будівництві нових будинків в...

Що подарувати мамі на День матер…

Що подарувати мамі на День матері?

День матері - це особливе...

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Як вибрати пилосос (порохотяг)?

Нещодавно пилосос «відзначив» день народження...

Варильна панель як ідеальна альт…

Варильна панель як ідеальна альтернатива газовій плиті

І якщо ще кілька десятиліть...