Кременецький замок. Куди поїхати в Україні?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Кременецкий замокЗахідна Україна приваблює туристів своєю цікавою і незабутньою історією. Тут можна побачити середньовічні замки, старовинні церкви і безліч руїн, які все ще пам'ятають дні козацтва. Але є на цій території місце, яке по праву називають «маленькою Швейцарією» за красу гірських вершин і руїни старого замку, легенди про якого все ще холодять душу.

Кременецький замок пройшов тисячолітню історію, обріс цікавими легендами та подіями. Мало хто з істориків може з точністю назвати дату створення замку. За даними деяких документацій, місто Кременець, на території якого стоїть замок, вже існував в 1064 році. І не тільки існував, але був добре укріпленим, адже зміг протистояти величезній армії Болеслава II Сміливого. Інші історичні джерела згадують назву Кременецького замку в 1227 році, коли доблесні захисники міста ціною багатьох жертв врятували його від короля Угорщини Андраша II. Як би там не було, а Кременецький замок є головною визначною пам'яткою міста, яка приваблює туристів досі.
Замок отримав назву Бона, на честь красуні-дружини короля Сигізмунда. За легендою правитель був настільки захоплений своєю коханою, що подарував їй ціле місто з прекрасним замком. Бона дійсно була по-справжньому чарівною, адже її портрет вирішив намалювати сам Леонардо да Вінчі, який розбирався в ніжній і тонкій красі жінок. Крім того, їй присвячували балади та пісні кращі поети того часу. Королева народилася в Італії і була видана заміж за польського короля, щоб зміцнити дружній союз країн. На жаль, серед кременецького народу королева відразу ж знайшла жорстокий і похмурий образ. Навіть сьогодні багато гідів розповідають страшну легенду про те, що Бона любила вмиватися кров'ю невинних дівчат, вважаючи її молодильною. Ще одна легенда розповідає про наказ королеви натягнути між замковою та сусідньої горою шкіряний міст, по якому вона завжди прогулювалася. Одного разу міст прорвався, і королева впала в прірву. Дивом вижівши, вона наказала побудувати на цьому місці монастир. Чи так це насправді, ніхто сказати не може, але за історичними даними, королева була розумною, сміливою і досить рішучою жінкою. Відразу ж після весілля вона створила навколо себе коло перевірених людей, за допомогою яких намагалася повалити династії Габсбургів. Заради цього вона також створила у своєму місті більші побори, які, швидше за все, і стали причиною такої непопулярності серед місцевого населення.

Звичайно, все це залишилося в минулому. Сьогодні замок Бона підноситься над Кременцем, створюючи романтичну атмосферу, а річки україни та краса місцевої природи, сплітаючись з легендами, допомагає йому в цьому. Від замку залишилися тільки руїни: надбрамна башта, деякі кріпосні стіни. Але, з 2011 року йде його реконструкція, тому сьогодні вже можна побачити деякі обриси тієї фортеці, яка колись наводила страх на війська. Розташовується фортеця Бона в Тернопільській області, в місті Кременець, на вулиці Замкова. Щоб потрапити в місто, необхідно їхати по трасі Е85 до Дубно, де знаходиться поворот на Кременець, або по трасі Е40.

Читайте також в рубриці «Відпочинок»

Яких правил варто дотримуватися туристам в Ізраїлі?

Яких правил варто дотримуватися туристам в Ізраїлі?

Якщо ви прямуєте до Ізраїлю, особливо не з туристичним туром,...

Що дивитися у вихідні 31 березня - 1 квітня?

Що дивитися у вихідні 31 березня - 1 квітня?

Феноменальний успіх «Голодних ігор» не залишає шансів конкурентам прорватися на...

Як відзначають Новий рік у різних країнах

Як відзначають Новий рік у різних країнах

У світі багато самих різних країн, і відповідно є на...

Кому і як прийнято давати «на чай»?

Кому і як прийнято давати «на чай»?

У нашій країні клієнти не завжди згадують про те, що...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Що подивитися в Трускавці

Що подивитися в Трускавці

Трускавець - це перлина курортного...

Де в світі знаходяться самі незв…

Де в світі знаходяться самі незвичайні ресторани?

Гастрономічні пригоди не завжди пов'язані...

Анталія: що подивитися?

Анталія: що подивитися?

Центральний курорт середземноморського узбережжя -...

Що подивитися в Полтаві?

Що подивитися в Полтаві?

Ви ще жодного разу не...

Міста України. На що подивитися …

Міста України. На що подивитися в Донецьку?

Донецьк - велике, світле місто,...

Кому і як прийнято давати «на ча…

Кому і як прийнято давати «на чай»?

У нашій країні клієнти не...

Запізнення на літак або втрата б…

Запізнення на літак або втрата багажу - що робити?

Запізнення на літак або втрата...

Як провести відпустку?

Як провести відпустку?

Як провести відпустку? У літній...

Париж. Що подивитись і на що зве…

Париж. Що подивитись і на що звернути увагу

Париж - місце, яке, потрапивши...

10 причин відвідати Фінляндію

10 причин відвідати Фінляндію

Столиця Фінляндії - місто Хельсінкі Що...