Чим любов відрізняється від закоханості?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 3.83 (3 Голосів)

Любов та коханняБагато людей і не замислюються над цим питанням тільки лише тому, що вважають дані поняття тотожними. Але в цьому вони помиляються. Давайте разом переконаємося в їх полярності. Закоханість, перш за все, являє собою нав'язливу ідею. Вона вимагає постійної близькості партнера, але при цьому взаємність не грає особливої ​​ролі. У свою чергу, любов будується на повазі та розумінні. Це почуття припускає автономію людини. А ось для любові - взаємність є невід'ємною характеристикою. 

Якщо закоханість швидко приходить і також швидко зникає, то любов приходить непомітно і поступово, а йде дуже повільно або не йде зовсім. Як говориться «з першого погляду» може виникнути тільки закоханість, але не любов. Закохатися можна в зовнішність, а полюбити - тільки душу. Закохатися можна і за просто так, а ось полюбити - тільки за щось нематеріальне (за справи, наприклад). Для закоханості важливі не стільки почуття, скільки відчуття фізичної близькості об'єкта обожнювання. А для любові і розлука не страшна. Такі відносини можна відновити навіть після розриву. Любов припускає сумісність партнерів, враховує їх недоліки, а ось закоханість навпаки - сумісністю нехтує і недоліки ігнорує. Любов навколо себе бачить реальність, а закоханість - ілюзію.  

Ці поняття мають різну природу: любов - раціональну, закоханість - чуттєву. Якщо фундаментом любові є ознаки психіки, то закоханості - ситуаційні та гормональні ознаки. Почуття любові повноцінні, одним з його основних ознак можна назвати самодостатність. Воно не потребує захисту. У процесі розвитку цього почуття народжується впевненість. З закоханістю все навпаки: вона вимагає захисту, в процесі її розвитку народжуються сумніви. Причина все та ж: розум, керуючий любов'ю, дозволяє людині правильно оцінити об'єкт протилежної статі, його справи і вчинки. А божевілля, властиве закоханості, подібного не допускає. Любов - усвідомлене почуття. Ми можемо його контролювати. Всі інші безконтрольні і сумбурні почуття - це закоханість. Любові властива довіра, яка не є характеристикою закоханості. Для любові властива звичка, а для закоханості - пристрасть. Любові властиве творення, умиротворення, злиття. Для закоханості характерно руйнування, сплеск емоцій, лише дотик. Ось так можна образно уявити розглянуту тему.

Обговорювані поняття скоріше можна назвати антонімами, ніж синонімами. Закоханість можна розділити на види за ступенем сили даного почуття: помірна (потяг), висока (бажання близькості), вища (те саме божевілля, коли з дахів кидаються і вени ріжуть, яке з перерахованих становить найбільшу небезпеку). Часто ще закоханості ділять на природні (підліткову та дорослу) і недоброякісні (наприклад, до недосяжних людей). А ось любов на види за ступенем сили ділити не варто, адже це почуття є, скажімо знову образно, незмінна конструкція. Тут, скоріше, простіше виділити її суб'єкти і об'єкти: мати і дитина, бабуся і онуки, жінка і чоловік.

Насправді поняття любові і закоханості практично не мають спільних ознак. Хотілося б лише відзначити про «жертовності» обох. Так-так, і в закоханості, і в любові доводиться приносити себе «в жертву». Хтось робить це в меншій мірі, хтось - в більшій (по відношенню до ущемлення власних інтересів). Часто заїжджена фраза «Я люблю» означає «Я закоханий», адже про справжнє кохання не доводиться говорити, адже там і так все зрозуміло.


Читайте також в рубриці «Любов та секс»

Міміка і жести закоханого чоловіка

Міміка і жести закоханого чоловіка

Як стверджують психологи, невербальні засоби спілкування можуть дати багато інформації...

Як краще відпочивати: спільно або нарізно?

Як краще відпочивати: спільно або нарізно?

Деякі розглядають відпускний час не тільки як можливість відновити сили...

Чи варто прощати обман?

Чи варто прощати обман?

Зраджуючи того, хто вам вірив, ви порушуєте саму останню, крайню...

Як зберегти відносини на відстані?

Як зберегти відносини на відстані?

У житті все складається часом не так, як ми хочемо....

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як дізнатися, хто тебе любить? Ш…

Як дізнатися, хто тебе любить? Шкільні ворожіння і прикмети

Шкільний час - самий чудовий...

Як язиком зробити чоловікові при…

Як язиком зробити чоловікові приємно в ліжку

Жінки від природи емоційні істоти...

Як навчитись правильно цілуватис…

Як навчитись правильно цілуватися. Відео

Як правильно цілуватися? Ті, хто вважають...

Як зрозуміти, чи любить він тебе…

Як зрозуміти, чи любить він тебе?

Розібратися у своїх почуттях не...

Що робити, коли хочеться сексу?

Що робити, коли хочеться сексу?

В інтернеті натрапила на запитання...

Як знайти хлопця...

Як знайти хлопця...

Самотність, як ні що інше,...

Як розвести на секс?

Як розвести на секс?

Природа відводить сексу дуже важливе...

Як зрозуміти, що ти подобаєшся х…

Як зрозуміти, що ти подобаєшся хлопцю

Якщо у хлопця немає звички...

Як урізноманітнити сексуальне жи…

Як урізноманітнити сексуальне життя в шлюбі...

Коли руйнуються сім'ї, йдуть чоловіки,...

Що потрібно зробити для хлопця, …

Що потрібно зробити для хлопця, щоб після сексу він був задоволений?

Трапляється так, що ваше сексуальне...