Чи варто прощати обман?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.50 (1 Голос)

прощати обманЗраджуючи того, хто вам вірив, ви порушуєте саму останню, крайню межу. Тому що той, кого ви зраджуєте, мучиться від відчаю і втрачає основу буття - любов, надію і віру в людей.
Парадоксально, але саме таким ось нехтуванням віри близьких люди і грішать найчастіше. Не думаючи про душу - ні своєї власної, ні рідної людини.

Зрадити того, хто спочатку налаштований довіряти вам і тому не чекає обману, набагато простіше, ніж чужого. Перефразовуючи класика, близький і сам обманюватися радий. Тим підліший такий обман, і тим важче його пробачити.
У тих, кого зрадили, може виникнути питання - а чи варто прощати? Чи можна ризикнути довіритися знову, поборів образу, або краще не варто?

З одного боку, сказавши неправду одного разу запросто може зробити це знову. Тому безпечніше не зв'язуватися з ним і перервати всілякі взаємини.
Але з іншого, ставити на людині хрест теж не можна: у кожного повинен бути шанс на прощення і спокутування, адже оступитися може будь-хто.

Та й від самої ситуації залежить чимало. Тільки в дитинстві для нас світ або чорний, або білий. Насправді він повний півтонів і невизначеності. Здійснити безсторонній вчинок можна по-різному: по дурості, не розібравшись, не задумавшись про наслідки, під впливом моменту, від страху або від образи. Або цинічно, продумано, виважено. Можливо, ви самі щось спровокували в людині збрехати вам. А може, він свідомо використав вас і морочив голову.

Потрібно взяти до уваги і реакцію того, хто провинився. Ясно, що в душу до іншого не залізеш. І все ж спробуйте зрозуміти: йому й самому боляче, він збентежений, зім'ятий, втрачений, винить себе, намагається все виправити? Або не бачить у цих заходах нічого особливого і вже тим більше не кається?

Є і ще один важливий момент, який обов'язково треба враховувати, приймаючи рішення. Чи здатні ви прощати - ось в чому питання. Адже це куди складніше, ніж здається. Не всякий здатний щиро не пам'ятати образ, і, продовжуючи бачити в людині хороше, вірити йому.
Запитайте себе: чи зумію я забути про те, що трапилося? Зрозуміло, повністю стерти з пам'яті цей епізод можна тільки при наявності склерозу або амнезії. Мова не про це. А про те, чи зможете ви не пригадувати, не повертатися щодня в розмовах, не натякати, не підколювати, не докоряти. 

Адже біль часом настільки сильна, що «перехворіти» не виходить. Рана не покривається кіркою і не рубцюється. 

Втратити довіру можна в п'ять хвилин. А ось завоювати ... Сумнів в близькій людині - річ настільки важка, що під цією неймовірною вагою можуть звалитися і розсипатися самі довгострокові відносини. Страх, що близька людина, не здригнувшись, знову збреше тобі в обличчя, здатний вибити опору з-під ніг.
У того, хто починає підозрювати іншого в обмані, в голові включається своєрідна бетономішалка. Думки ходять і ходять по колу - і з кожним новим витком до них домішуються нові подробиці. Як істота мисляча, ви починаєте скрупульозно аналізувати давно минулі події. Противна маленька муха виростає до розмірів величезного слона, і повернути процес назад ніяк не виходить.

Сумніви, заховані на дні душі, можуть дати про себе знати буквально в будь-який момент, почавши гризти вас по самому незначному приводу. А значить, з'являється ймовірність того, що, наводячи наклеп на чесну людину, ви топчете щирі почуття і прихильність до вас ...

Тільки той, хто хоча б раз пройшов через таке, розуміє, як дорого цінується душевна рівновага і спокій в думках.

У підсумку ситуація може вирішитися сотнею різних способів: від підозр можна втомитися, вони можуть підтвердитися, в кращому випадку - розвіятися. Одне точно: як не можна бути трошки вагітною, так не можна довіряти наполовину. Або довіра є, або її немає.

Якщо її все ж немає, то чи має сенс продовжувати стосунки? Напевно, правильніше буде постаратися не бачити, не чути, не контактувати. Можливо, колись ви, поміркувавши як слід, зумієте заспокоїтися і «розморозитись». Час, кажуть, все лікує.
Головне, не допускайте, щоб один вчинок став міркою, якою ви будете все подальше життя міряти відносини з людьми. Не починайте хрестовий похід проти всього людства, якщо одна людина колись не виправдала ваших очікувань.


Читайте також в рубриці «Любов та секс»

Мотивація для схуднення. Найсильніші прийоми

Мотивація для схуднення. Найсильніші прийоми

Сучасний світ диктує нам безліч правил: як говорити, у що...

Замовляння на ріст волосся на голові. Читати замовляння

Замовляння на ріст волосся на голові. Читати замовляння

Чого тільки жінки не роблять заради власної краси, на які...

Що потрібно зробити для хлопця, щоб після сексу він був задоволений?

Що потрібно зробити для хлопця, щоб після сексу він був…

Трапляється так, що ваше сексуальне життя начебто і в нормі,...

Міміка і жести закоханого чоловіка

Міміка і жести закоханого чоловіка

Як стверджують психологи, невербальні засоби спілкування можуть дати багато інформації...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як дізнатися, хто тебе любить? Ш…

Як дізнатися, хто тебе любить? Шкільні ворожіння і прикмети

Шкільний час - самий чудовий...

Як язиком зробити чоловікові при…

Як язиком зробити чоловікові приємно в ліжку

Жінки від природи емоційні істоти...

Як навчитись правильно цілуватис…

Як навчитись правильно цілуватися. Відео

Як правильно цілуватися? Ті, хто вважають...

Як зрозуміти, чи любить він тебе…

Як зрозуміти, чи любить він тебе?

Розібратися у своїх почуттях не...

Що робити, коли хочеться сексу?

Що робити, коли хочеться сексу?

В інтернеті натрапила на запитання...

Як знайти хлопця...

Як знайти хлопця...

Самотність, як ні що інше,...

Як розвести на секс?

Як розвести на секс?

Природа відводить сексу дуже важливе...

Як зрозуміти, що ти подобаєшся х…

Як зрозуміти, що ти подобаєшся хлопцю

Якщо у хлопця немає звички...

Як урізноманітнити сексуальне жи…

Як урізноманітнити сексуальне життя в шлюбі...

Коли руйнуються сім'ї, йдуть чоловіки,...

Що потрібно зробити для хлопця, …

Що потрібно зробити для хлопця, щоб після сексу він був задоволений?

Трапляється так, що ваше сексуальне...