Як вибрати акустику для комп'ютера?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 1.00 (1 Голос)
вибрати акустику для комп'ютераПри покупці акустики для комп'ютера вибір відбувається, як правило, за залишковим принципом - на що вистачить грошей. І навіть у цьому випадку, коли залишається 50-100$, асортимент навалюється на покупця такою масою, що найчастіше вибір відбувається спонтанно, дивлячись тільки на картинку.
Я постараюся з'ясувати, як не потонути в морі інформації і технічних термінів і знайти свою ідеальну акустичну систему для комп'ютера. 
Навіщо ж мені акустика? Перед вибором акустичної системи потрібно чітко визначитися з основними потребами і призначенням системи. Якщо покупець любить смачно пограти в сучасні ігри і подивитися кіно, то в діапазоні цін до 100 дол. і потужності до 40 Вт ідеалом буде система 2.1, якщо ж основне призначення акустики - відтворювати музику (яку саме значення не має), тоді цілком може підійти стереопара порівнянної потужності. Skype і звукові сигнали Windows можна послухати і на недорогих пищалках базового рівня потужністю по 5 Вт на канал.

На що звернути увагу в першу чергу? Подивившись на акустичну систему і пощупавши її, можна визначити якісні чи є у неї динаміки: видима частина динаміка (дифузор) повинен бути з щільного матеріалу і кріпитися на м'якому підвісі. Але цей метод не завжди допоможе, так як мало хто з продавців дасть покупцеві мацати руками акустику, натискати на дифузори і т.д., в цьому випадку варто оцінювати за непрямими ознаками, таким як діаметр динаміка, наявність середньочастотного і високочастотного динаміка (твіттера або пищалки, як його іноді називають).

Другий важливий параметр - матеріал, з якого зроблений корпус пристрою: він може бути виконаний з МДФ або пластика. МДФ (або як ще кажуть ДВП) - це пресоване деревне волокно, яке помітно дешевше дерева, але за своїми акустичними характеристиками до нього досить близько. Іншими словами МДФ хороший своєю музикальністю, здатністю посилювати звук без паразитних призвуків. Справедливості заради треба відзначити, що досить товстий дорогий пластик теж може послужити хорошим матеріалом для корпусу. Існують і комбіновані системи, де сателіти виготовлені з пластику, а сабвуфер виконаний з МДФ - це, на мій погляд, найбільш збалансоване рішення, при якому і ціна не зашкалює і звук відмінний.

Третім параметром, на який варто звернути увагу, є ергономіка. З часом стає дійсно важливим, де розташована рукоятка регулювання гучності і чи є роз'єм для підключення навушників. Набагато приємніше, коли рукоятки регулювання гучності і роз'єм навушників змонтовані на передній панелі сабвуфера або колонки. Саме з таких дрібниць складається зручність використання і суб'єктивне враження після користування системою.

Багато цифр або як в цьому розібратися?

Що стосується технічних характеристик, то найпопулярнішою (на неї найчастіше звертають увагу при виборі пристрою) найчастіше є вихідна потужність, яка вказується у Ватах - Вт. Але не варто гнатися за великими цифрами, так як велика потужність ще не гарантує якісний звук. Розглянемо значення характеристик на базі моїх домашніх стереоколонок TopDevice TDS-510 (потужність - 20 Вт, діапазон частот - 80 - 20000 Гц, динаміки - 3 +1, корпус - МДФ, вага - 2,9 кг). Відтворювана потужність становить 20 Вт. У значенні зазначено RMS (Rated Maximum Sinusoidal) - це потужність, при якій динамік або колонка може працювати протягом однієї години з реальним музичним сигналом без фізичного пошкодження. Даної потужності буде достатньо, щоб наповнити середню за розмірами кімнату звуком і дивитися фільм з комфортом на достатньому видаленні від колонок.

У контексті обговорення потужності, хочу відзначити, що недобросовісні виробники часом вказують абсолютно неправдоподібні цифри в 100 Вт на колонках розміром з апельсин. Треба розуміти, що якісний звук можуть видати якісні колонки і нормою буде діаметр в 3-4 дюйми для основних динаміків і потужності в 20-30 Вт. Також зазначу, що для кожного об'єму приміщення і відстані, з якої передбачається слухати акустичну систему, є своя оптимальна потужність, і відчуття гучності залежить від цієї відповідності. У моєму випадку 30 кв.м. і 4 метри віддалення.

Друга важлива характеристика, якій варто приділити увагу - це діапазон відтворюваних частот. У випадку з аналізованими колонками - це 80-20000 Гц. Людина здатна сприймати звук у діапазоні 20-20000 Гц, тому дані колонки майже повністю перекривають слуховий діапазон, за винятком самої нижньої складової. У комплектах 2.1 сабвуфер відповідає якраз за частоти до 300 Гц, доповнюючи звук басами. Так як низькочастотні звуки гірше локалізуються в просторі і поширюються далі через перешкоди, то сабвуфер найчастіше ставлять на підлогу або куди-небудь ще, але на міцну й щільну поверхню. Діаметр динаміків зазвичай вказується в дюймах. У досліджуваних колонках зазначено 3 +1, це означає, що в кожній колонці використовуються по два динаміки: середньочастотний і високочастотний. Використання виділеного високочастотника дає кращу деталізацію звуку.
Вага: при виборі акустики можна згадати вкрай просте, але дієве правило: чим більше важить комплект - тим краще. Дерево буде важче пластика, але не страшно, якщо корпуси сателітів виконані з пластику, а сабвуфера - з МДФ (про це я вже писав вище).

Таким чином, якщо вам потрібно підібрати комп'ютерну акустику, достатньо звернути увагу на ключові моменти, що визначають правильність вашого вибора:
- Основне призначення системи і розмір робочого простору - виявити і визначити до перегляду конкретних моделей;
- Розмір динаміків і наявність виділених динаміків для відтворення ВЧ - звернути увагу при перегляді конкретних моделей;
- Правдоподібні потужність і частотні характеристики для розмірів розглянутої моделі. Часто на колонках просто пишуть граничні характеристики мікросхеми підсилювача або вказують таємничі величезні вати за версією PMPO;
- Матеріал МДФ для сабвуфера переважно пластик. Сателіти можуть бути будь-якими - зверніть увагу при виборі;
- Вага колонок: чим вона більша, тим краще - придивіться до вибраного вами варіанту. І пам'ятайте, що яку б ви систему не вибрали, варто поважати сусідів і закон - не варто слухати музику голосно або лякати людей за стіною звуками вибухів і стрілянини в години загального сну і спокою.

Читайте також в рубриці «Комп'ютер»

Як пройти гру Escape Challenge

Як пройти гру Escape Challenge

Гра Escape Challenge - це одна з нових найпопулярніших головоломок,...

Як відновити пошту rambler і gmail

Як відновити пошту rambler і gmail

Як відновити пароль до давно забутої поштою. Не пам'ятаєте пароль,...

Як отримати безкоштовні steam-ігри і ключ

Як отримати безкоштовні steam-ігри і ключ

Через роки свого існування, онлайн-магазин відеоігор Steam став справжнім гігантом,...

Як пройти гру Logos Quiz

Як пройти гру Logos Quiz

Logos Quiz це затягує гра - головоломка, в яку весело...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як зареєструватися в однокласник…

Як зареєструватися в однокласниках або на Однокласники.ру

Однокласники ру - одна з...

Як пройти рівень гри крокодильчи…

Як пройти рівень гри крокодильчик Свомпі

Гра крокодильчик Свомпі (where's My...

Яку роль відіграють смартфони в …

Яку роль відіграють смартфони в нашому житті?

З кожним роком кількість проданих...

Для чого потрібен планшетний ком…

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?

Для чого потрібен планшетний комп'ютер?...

Як отримати безкоштовні steam-іг…

Як отримати безкоштовні steam-ігри і ключ

Через роки свого існування, онлайн-магазин...

Огляд онлайн сервісів інтернет-п…

Огляд онлайн сервісів інтернет-перекладачів

Одна з реалій сучасного суспільства...

Як збільшити швидкість роботи бе…

Як збільшити швидкість роботи бездротового модему?

Ця стаття для тих «простих»...

Як вибрати комп'ютерне крісло?

Як вибрати комп'ютерне крісло?

Для тривалої і плідної роботи...