Хрещення дитини. Як підготуватися до цієї події?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
Хрещення дитиниПісля народження дитини багато батьків замислюються про хрещення свого малюка. Але, що для цього необхідно знати? З чого почати, і що для цього потрібно? Хочу запропонувати вам пам'ятку, присвячену цій події: 

1. Вік дитини. Ніяких строгих вимог немає: хрестіть дитину, коли вважаєте за потрібне. Втім, враховуючи духовну важливість цього таїнства, особливо тягнути теж не слід - зазвичай дітей хрестять в перший рік життя, так як малюк в змозі перенести обряд без капризів. Коли дитина вже починає розрізняти «своїх» і «чужих» - може злякатися незнайомої обстановки і заплакати, що ускладнить процес хрещення і йому самому, і батькам, і священику.

2. Вибираємо місце хрещення. Звичайно, дитину краще хрестити у церкві. Виберіть будь-яку, яка вам сподобається. Зазвичай батьки дитини вибирають православний храм, виходячи з власних уподобань. Хрещення можна здійснювати практично в будь-який день після ранкового молебня без попереднього запису. Хрестять і в піст, і в свята. Звичайно, краще заздалегідь поспілкуватися з священником, щоб обговорити деякі питання.

3.Кто може стати хрещеними батьками. Хрещеними батьками можуть бути хто завгодно - сестри і брати, бабусі і дідусі, дядьки й тітки, друзі й подруги. Ви повинні вибрати не тільки близьку людину, але людину, яка буде готовою піклуватися про дитину, стане його духовним наставником.

При виборі хресних необхідно звернути увагу на деякі моменти:
* Хрещені повинні бути самими хрещеними в православ'ї;
* Бажано, щоб хресних було двоє - чоловік (старше 15 років) і жінка (старше 13 років);
* Вони не повинні бути одружені між собою або збиратися одружитися;
* Вагітна жінка може стати хрещеною, але, оскільки дівчинку доведеться в основному тримати на руках їй, вашій обраниці потрібно розрахувати свої сили;
* Хрещеною матір'ю не може стати жінка, яка народила менш ніж 40 днів тому.

4. Вибираємо духовне ім'я дитині. Вибір імені для дитини - це дуже важливе і відповідальне рішення батьків. Звичайно, ім'я ви можете вибрати ще до хрещення. Можна вибрати ім'я за православним календарем (відповідно з іменами святих, які значаться в календарі на дату народження вашої дитини). Але часто трапляється так, що імена святих не дуже відповідають сучасному світу, тоді виберіть ім'я, яке вам подобається.

5. Купуємо необхідні речі для обряду:

* Натільний хрестик (на стрічці), який зазвичай купує хресна. Буде практично, якщо хрестик буде маленьким з округлими краями, щоб дитина не поранилась. Зовсім не обов'язково, щоб хрест був з дорогоцінного металу, на хрещення, як правило, купують металевий звичайний хрестик.
* Ікона православного святого, ім'я якого отримає малюк. Свічки.
* Крестильный набор, який зазвичай купує хресна. Це повинна бути сорочка з вишитим хрестом на спині. Насправді, це не обов'язковий атрибут хрещення, але він додає події додаткової витонченость і відповідає традиційній церковній естетиці.
* Чистий рушник або пелюшка, щоб витерти дитину після купелі (цей предмет освячувати не потрібно).
* Свідоцтво про хрещення. І необхідно простежити за тим, щоб воно було правильно заповнено, правильно поставлені ​​ПІБ охрещених і хресних, дата здійснення хрещення, ім'я та прізвище священика, назва храму, вказівка ​​на небесного покровителя і день ангела.

6. Як проходить обряд. Татові з мамою, а також хрещеним краще заздалегідь знати порядок проведення обряду хрещення. Це відбувається приблизно так: Батьки з малюком, хрещеним та гості під'їжджають до церкви трохи заздалегідь, щоб не змушувати чекати священика. Заповнюється свідоцтво про хрещення, оплачується сам обряд, а також купується ікона (можна її купити заздалегідь). Після того як буде поданий знак до початку, хрещені батьки вносять дитину в храм (дівчинку тримає хресний батько, а хлопчика - хрещена мати). При цьому малюк повинен бути без одягу, але загорнутим у білу пелюшку.

Перше священнодійство - це покладання рук священика на малюка, що символізує заступництво, який чинить Господь немовляті. При здійсненні таїнства хресні батьки з немовлям на руках і зі свічками стають у купелі. Вони голосно читають «Символ віри», відрікаються від диявола і обіцяють виконувати заповіді Божі. Потім священик освячує воду, бере малюка у хресних і тричі занурює його в купіль. Разом з хрещенням відбувається таїнство миропомазання. Охрещеному немовляті священик помазує хрестоподібним святим миром лоб, очі, вуха, рот, ніздрі, груди, руки і ноги. Далі малюка віддають на руки хрещеним батькам такої ж статі, який повинен витерти крихітку і надіти на нього хрестик і хрестинну сорочечку, підготовлену заздалегідь. Білий одяг, що надівається на хрещеного, означає отримане ним через святе таїнство очищення від гріхів. Священик хрестоподібно підстригає волоссячко малюка, що символізує собою покірність Богові і одночасно знаменує ту невелику жертву, яку малюк приносить Господу в подяку за початок нового, духовного життя.

Після хрещення і миропомазання малюка обносять 3 рази навколо купелі. Це означає, що новий член Церкви назавжди з нею з'єднався. І, нарешті, якщо хрестився хлопчик, священник вносить його у вівтар, якщо дівчинка - допомагає їй прикластися до ікони Божої матері.

7. Святкування хрестин. Після хрестин сім'я та запрошені відправляються в будинок, де живе дитина, щоб відзначити хрестини традиційним рясним застіллям. Крім іншої різноманітної їжі, гостям подають гарячий напій і спеціальне святкове частування. Зазвичай це солодкий пиріг, прикрашений ініціалами дитини і датою хрестин.

У висновку хочеться додати, що хрещення дитини - одне з найважливіших таїнств Православ'я. Адже хрещення є обрядом з величезною силою.

Читайте також в рубриці «Інші поради»

Як підвищити рівень щастя? 8 кроків до гармонійного життя

Як підвищити рівень щастя? 8 кроків до гармонійного життя

Життя весь час пропонує нам вибір. Кожен день ми обираємо,...

Як правильно доглядати за хутром?

Як правильно доглядати за хутром?

Вибрати якісний хутряний виріб дуже нелегко. Але забезпечити якісний догляд...

Розвиток логічного мислення та логіки

Розвиток логічного мислення та логіки

Розвиток логічного мислення - це дуже важливий і необхідний процес...

Плюси і мінуси мармурової плитки для підлоги

Плюси і мінуси мармурової плитки для підлоги

Мармурова плитка є одним з найбільш привабливих варіантів підлогового покриття...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Енерго-вампіри. Як захистити себ…

Енерго-вампіри. Як захистити себе від втрати енергії?

Особиста енергетика відіграє велику роль...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Вибираємо постільну білизну прав…

Вибираємо постільну білизну правильно?

Гарну постільну білизну насправді вибрати...

Що подарувати новонародженому

Що подарувати новонародженому

Народження малюка - знаменна подія...