Як правильно займатися благодійністю?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосів)
займатися благодійністюБлагодійний бізнес зараз активно розвивається в країнах СНД, переймаючи досвід у своїх західних побратимів. Мета бізнесу, звичайно ж, скрізь однакова - допомога в оплаті лікування. Але, як з'ясувалося, розподіл зібраних коштів сильно різниться. Це в розвинених країнах бізнесмени отримують 5-10% прибутку на рік і радіють, а у нас такі копійки нікому не цікаві. І ось мені стало дуже цікаво, скільки ж коштів реально доходить до хворих. 

Працювати в благодійному фонді мені ніколи не доводилося, але є пара знайомих, які зовсім недавно працювали «рядовими волонтерами» та збирали гроші хворим дітям. Багато інформації з них вибити не вдалося, але основну думку я зрозумів. Ще пошукав інформацію в інтернеті і зрозумів, що не помилився зі своїми припущеннями. Що ж мені вдалося дізнатися у своїх знайомих? Ну як ви вже, напевно, здогадалися, нічого хорошого.

За їх словами, до хворих дітей доходить максимум 25% від тих грошей, які вдалося зібрати. А куди ж ідуть інші 75%? Виявляється, що все інше йде на оплату бонусної системи працівників, в основному начальства і як прибуток засновників фонду. Так, до речі, рядовим волонтерам платять сущі копійки з цих сум. В інтернеті картина взагалі сумна. Ну, по-перше, розвелося багато шахраїв, які під виглядом збору коштів на чуже горе просто кладуть гроші у свою кишеню. По-друге, були помічені випадки, коли на реальну оплату рахунків на лікування витрачалося менше 15% від зібраних благодійним фондом коштів. Ще була знайдена публікація, в якій описувалася ситуація з однією хворою дівчинкою. Для лікування була потрібна певна сума, коли вона була зібрана, збір грошей не зупинили і користувачі мережі продовжували перераховувати гроші не зрозуміло на що.
Ну і який висновок тепер напрошується? Думаю, він очевидний. Ні, не потрібно відмовляти хворим людям в допомозі, але потрібно займатися благодійністю правильно. Наприклад, можна скористатись фондом Фурсина Івана за адресою http://fondfursina.org/ , які допомагають усім без винятку. Якщо з кожного пожертвуваної вами гривні тільки 25 копійок дійде до нужденної людини, а 75% залишиться в кишенях «благодійників», чи потрібна нам така доброчинність?

Окремо хотів би сказати про жебраків на вулицях. Не думайте, що грошики, яку ви їм кинете, підуть на їжу, одяг чи лікування. У більшості випадків в кожному місті є своя «мафія», яка контролює збір грошей бомжами, тому ви будите спонсорувати саме цих людей. Бомжам, звичайно ж, теж дістається, але, як правило, за ці гроші купується алкоголь і сигарети, а їжа і одяг шукається на смітниках.

Ну а як тоді виконати свій соціальний обов'язок і допомогти хворим і бездомним? Все дуже просто. Не треба далеко ходити, щоб знайти людину, яка потребує допомоги. Почніть пошуки зі своїх родичів, можливо, комусь потрібно поліпшити житлові умови або допомогти з лікуванням. Напевно, у кожного знайдуться такі родичі або знайомі. Можна пожертвувати і в місцеву церкву. Якщо ви вже добре забезпечена людина і можете дозволити собі віддати на благодійність великі суми, то можна купити якесь обладнання в місцеву лікарню, допомогти школам та державним дитячим садкам. Скрізь проблеми з державним фінансуванням, тому вибір широкий. Але не забувайте проконтролювати, на що були витрачені ваші кошти, на благі справи або осіли в чиїсь кишені. Не варто дозволяти комусь заробляти на чужому горі, не думаю, що ці гроші підуть їм на благо.

Читайте також в рубриці «Інші поради»

У якому віці найкраще починати вивчати іноземну мову?

У якому віці найкраще починати вивчати іноземну мову?

Мабуть, це найпопулярніше питання в сучасному суспільстві, яке задають вчителям,...

Як вибрати ритуальну службу

Як вибрати ритуальну службу

Так чи інакше, але ми у своєму житті стикаємося зі...

Откуда берутся бюджетные авиабилеты

Откуда берутся бюджетные авиабилеты

Авиаперелеты стоят достаточно дорого, но не всегда. На рынке есть...

Як правильно організувати дитяче свято

Як правильно організувати дитяче свято

 Коли у малюка намічається свято - День Народження, то йому...

загрузка...


загрузка...

ТОП-10 по темі:

Як підписати (заповнити) конверт…

Як підписати (заповнити) конверт (лист) по Україні

Інколи нам, в силу різної...

Що подарувати хлопчику?

Що подарувати хлопчику?

Приємно отримувати подарунки. Не менше...

Як зберегти троянди у вазі? Як д…

Як зберегти троянди у вазі? Як довше зберегти букет троянд?

Жінки, дівчата люблять, коли їм...

Як правильно паритися в лазні, б…

Як правильно паритися в лазні, бані, сауні...

Немає для нашої людини більшого...

Які існують правила спілкування …

Які існують правила спілкування по телефону?

Як правильно спілкуватися по телефону?...

Які рослини передбачають дощ

Які рослини передбачають дощ

Прогнозувати погоду на кілька найближчих...

Енерго-вампіри. Як захистити себ…

Енерго-вампіри. Як захистити себе від втрати енергії?

Особиста енергетика відіграє велику роль...

Як настроїти (налаштувати) гітар…

Як настроїти (налаштувати) гітару...

Існує два способи налаштування акустичної...

Що подарувати новонародженому

Що подарувати новонародженому

Народження малюка - знаменна подія...

Вибираємо постільну білизну прав…

Вибираємо постільну білизну правильно?

Гарну постільну білизну насправді вибрати...